Son Dakika

Özel Haber | Sanatlarını Birleştiren Pendikli Çift

Kasım 16th, 2020 | by Pendikli TV Yazar
Özel Haber | Sanatlarını Birleştiren Pendikli Çift
KÜLTÜR & SANAT
0
Abone Ol

Geçtiğimiz günlerde Pendikli TV ofisimizin kapısı kıymetli bir çift tarafından çalındı. Sanatçı kimliklerinin yanı sıra Pendikli olmaları dolayısıyla da ilgimizi çeken bu çifti gelin yakından tanıyalım.


Üç şiir kitabının yazarı ve aynı zamanda oyuncu olan Mehmet Tahmaz ile gazeteci, sunucu, tiyatro oyuncusu, ses sanatçısı, şair vasıflarına sahip Nazan Aksöz Pendikli TV ofisimizi ziyaret ettiler.

Mehmet Tahmaz ve Nazan Aksöz Pendik’te yaşamaktalar.

Çiftin tanışma hikayesi oldukça ilginç. Bir şiir etkinliğinde tanışan çift, sanatsal bir yaşama da merhaba demiş. Birbirlerini tanıdıktan kısa süre sonra hayatlarını da, sanatlarını da birleştiren çift; masalsı aşklarından beslenmeye başlamış adeta.

Çeşitli dizilerde önemli roller alan, gazetelerde köşe yazıları yayımlanan ve kelimenin tam anlamıyla bir şiir emekçisi olan Mehmet Tahmaz, 2017 yılında yayımladığı “Yaşama Tutunmak” adlı şiir kitabından sonra (2020’de ikinci baskısı yapılmış) 2019 yılında “Göç Yolları” ve 2020 yılında da “Kirpiğe Gizlenmiş Yaşlar Gibisin” isimli üçüncü şiir kitabını okurlarıyla buluşturmuş.

İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm önlisans programından, ardından da Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi Lisans Bölümü’nden mezun olan Nazan Aksöz; eğitim hayatını Nişantaşı Üniversitesi Dış Ticaret Uzmanlığı’nı da tamamlayarak sürdürmüş. 1994 yılında Hürriyet Gazetesi’nin “Genç Gazeteci Adayları” yarışmasında 2’ncilik ödülünü alan Aksöz; tiyatro, spikerlik, diksiyon, artikülasyon eğitimleri de almış.

Kimi zaman tiyatroda bir oyuncu, kimi zaman konserlerde korist ya da solist olarak sahnelerde karşımıza çıkan Nazan Aksöz, bu renkli kişiliğini; eşi Mehmet Tahmaz ile tanıştıktan sonraki dönemde yayımlattığı (2020) “Ses Telinden Bam Teline” adlı şiir kitabı ile taçlandırmış.

Pendikli TV olarak; Pendikli çift Mehmet Tahmaz ve Nazan Aksöz’e sanat yolculuklarında başarılar diliyoruz.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.