Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin 23 Nisan Dolayısıyla Koltuğunu Çocuklara Devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Pendik Belediye Başkanlığı makamını çocuklar devraldı. Belediye Başkanı Ahmet Cin, bu özel günde koltuğa çocukları oturttu. Günün anısına çocuklarla hatıra fotoğrafı çekildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103. açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Pendik’te farklı etkinliklerle kutlanıyor.

Çocuk Bayramı vesilesiyle makamında çocukları ağırlayan Belediye Başkanı Ahmet Cin de, makam koltuğunu bu özel gün vesilesiyle çocuklara devretti.

Esenyalı Turgut Reis İlkokulu öğrencileri Salih Kalyoncu ve Zeynep Yılmaz başkanlık koltuğuna oturarak park ve yol çalışmaları hakkında müdürlüklerden bilgi aldı.

Deprem bölgesi Kahramanmaraş Elbistan’dan gelen İsmet Eren ise başkan olarak ilk iş engelliler ile ilgili yapılan hizmetleri öğrendi. “Engelsiz Yaşam Merkezi” ve eğitimler hakkında bilgi alan küçük başkan İsmet, ilgililere talimatlarını iletti.

Çocuklar başkan olmanın heyecanını yaşadı. Küçük başkanların yanı sıra Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile görüşmeyi çok isteyen Nehir Karakollu da başkan ile buluştu. Nehir özel olarak hazırladığı kupa hediyesini Başkan Ahmet Cin’e verdi.

Günün anısına çocuklara hediyeler de verildi.