Pendik Ardahan İl Derneği “Yöresel Kaz Eti, Kaşar Peyniri ve Bal Festivali” Düzenliyor

Pendik Ardahan İl Derneği Başkanı Azimkar Altıntaş ve yeni yönetimi, bölge insanının moral ve motivasyonunu artırmak için çalışmalara başladı. “Yöresel Kaz Eti, Kaşar Peyniri ve Bal Festivali” için çalışmalara başlayan dernek yönetimi, festivalin kapılarını 9 Mart’ta Kurtköy’de açacak.

9 Mart 2023 Perşembe günü, Pendik Kurtköy’de “Yöresel Kaz Eti, Kaşar Peyniri ve Bal Festivali’ düzenleyecek olan Pendik Ardahan İl Derneği tüm Pendiklileri festivale davet ediyor.

Başta Ardahanlılar olmak üzere herkesi etkinliklerine davet eden Pendik Ardahan İl Dernek Başkanı Azimkar Altıntaş, dernek olarak deprem afetinin ardından kendilerinin de gerekli yardımlarda bulunduklarını ve bu deprem dolayısıyla ertelemek zorunda kaldıkları “Yöresel Kaz Eti, Kaşar Peyniri ve Bal Festivali” için davette bulundu.

Ardahan’ı tanıtmak ve Ardahanlılar’ın misafirperverliklerini İstanbullu’lara bir kez daha hissettirmek istediklerini ifade eden dernek başkanı, Pendik Belediyesinin katkısıyla Pendik Kurtköy Meydanı’nda düzenleyecekleri “Yöresel Kaz Eti, Kaşar Peyniri ve Bal Festivali”ne herkesi davet ettiklerini söyledi.

Festival 9 Mart’ta başlayıp, 19 Mart’a kadar sürecek ve içinde birçok etkinlik olacak.