PENDEF Pendik’te KASTOB’un Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı

Bünyesinde barındırdığı 32 farklı il derneği ile “Yedi Bölge, Tek Gölge” mottosuyla çalışmalarını sürdüren Pendik’in etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan Pendik Dernekler Federasyonu PENDEF, üyesi olduğu Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu’nun (KASTOB) aylık olağan yönetim kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı.

Genel başkanlığını Ziya Öncan’ın yürüttüğü ve bünyesinde bulunan 32 farklı ilin derneği ile Pendik ilçesinin etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan PENDEF, üyesi olduğu bir üst kuruluş olan KASTOB’un aylık olağan yönetim kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı.

PENDEF ev sahipliğinde Pendik Belediyesi Güzelyalı Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantıya, KASTOB yönetim kurulu üyeleri, üye federasyonların başkanları ve yöneticileri, PENDEF Başkanı Ziya Öncan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, üye dernek başkanları yoğun bir katılım gösterdi.

Toplantıda ev sahibi sıfatıyla kısa bir selamlama konuşması yapan PENDEF Genel Başkanı Ziya Öncan, kendisini ve genel başkanlığını yürüttüğü PENDEF’i tanıtarak başladığı konuşmasında, PENDEF ailesi olarak saygıdeğer KASTOB yönetim kurulu üyelerini ve üye federasyon başkanlarını Pendik’te ağırlamaktan onur ve gurur duyduklarını ifade ederek, toplantının ve alınan kararların hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’i temsilen belediye başkan yardımcısı Hakan Ögütçü’nün de katılım sağladığı toplantıda Ögütçü, bir selamlama konuşması yaptı.

Artvin, Amasya, Bartın, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Marmara, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Trabzon, Tokat Zonguldak ve Pendik dernekler federasyonlarının katıldığı toplantıda; Bayburt, Çorum ve Trakya dernekleri federasyonlarının KASTOB’a üyelikleri de kabul edildi.

Toplantının sonunda KASTOB adına teşekkürlerini ileten KASTOB Genel Başkan Vekili Mustafa Demir, PENDEF üyelerine de ayrıca teşekkür etti.

Toplantı, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Foto Haber: Fahrettin Uysal – Yeni Ses Gazetesi