PENDEF Deprem Bölgesinde Kardeşlik Mahallesi Kuruyor

Pendik Dernekler Federasyonu (PENDEF) 11 ili etkileyen deprem afeti sonrası bölgeye yönelik yardımlarını sürdürüyor. Temizlik, gıda ve benzeri yardımlardan sonra şimdi de barınmaya yönelik yardım yapmaya hazırlanıyor. PENDEF, Hatay merkezli 34 hane ile projeye destek vermek istiyor.

Dernek yönetimi sosyal medya hesapları üzerinden şu açıklama metnini paylaştı:
Pendik Dernekler Federasyonu (PENDEF) olarak depremden mağdur olan vatandaşlarımızın acil barınma ihtiyacını karşılamak için ‘PENDEF KARDEŞLİK MAHALLESİ’ kurmaya karar verdik.
İçişleri Bakanlığı himayesinde, sorumlu Vali Iğdır Valisi koordinesi ve diğer yetkililerimizin yönlendirmesi ile HATAY’a ‘SİVİL TOPLUM KÖYÜ’ kuruluyor. Bölgeden sorumlu Iğdır Vali yardımcısı kontrolünde Zonguldak, Amasya, Samsun, Sakarya gibi birçok Sivil Toplum Kuruluşunun yer aldığı bu projede bizlerde PENDEF AİLESİ olarak, karınca kararınca yer almak için start verdik. Öncelikli olarak Çankırı Derneğimizden 2 EV, Zonguldak Derneğimizden 1 EV Sakarya Derneğimizden 2 EV ile açılışını yaptığımız projemize diğer Derneklerimizin de katılacağına inanıyoruz. PENDEF AİLESİ 34 Derneğimizi temsilen 34 HANE İLE ‘PENDEF KARDEŞLİK MAHALLEMİZİ’ çok kısa sürede tamamlayıp bölge halkının hizmetine sunmayı düşünüyoruz.”