Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu’nda Çocuklar Çok Mutlu

Pendik Doğu Mahallesi Erol Kaya Caddesi’ndeki geniş alana konumlandırılan Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu’nda çocuklar çok mutlu, ailelerin içi huzur dolu…

İstanbul Pendik’te bulunan Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu, eğitimde ki amacını şöyle özetliyor; Özgür düşünen, sorgulayan, Türk toplum örf ve adetlerine saygılı, sosyal becerileri gelişmiş, mutlu bireyler yetiştirmek…
Kurum; 3 ve 6 yaş arası çocuklara eğitim hizmeti, 2 ve 3 yaş arası çocuklara oyun grubu hizmeti vermektedir.

Okulun hizmet saatleri 08:00 ve 18:00 arasında…

Okulda 3 ve 4 yaşındaki çocuklara anaokulu hizmeti verilmekteyken, 5 ve 6 yaşındaki çocuklara okul öncesi hazırlık eğitimi verilmektedir.

Bu okulda psikolojik danışmanlık hizmeti de veriliyor

Okul psikolojik danışmanlık hizmeti ile, çocukların okul fobisini yenmesini, çekingenlikten kurtulmalarını, kendilerini rahat bir şekilde ifade etmelerini, özgür düşünce yapısına sahip olmalarını ve bir grupla birlikte ortak kararlar vermelerini sağlamaktadır.

Okulda rehberlik odası, spor odası, sanat atölyesi, oyun alanı, bahçe, uyku odası, yemekhane bulunmaktadır. Okulda branş dersleri olarak; ingilizce, satranç, drama, robotik kodlama, müzik, bale , jimnastik ve dans eğitimleri verilmektedir.

Okulun eğitim programı içinde ise serbest zaman etkinlikleri, Türkçe dil etkinlikleri, oyun etkinlikleri, müzik etkinlikleri, okuma – yazma etkinlikleri, fen ve matematik etkinlikleri, sanat etkinlikleri, nezaket ve görgü kuralları eğitimi bulunmaktadır.

Türkçe dil etkinlikleri ile çocukların dillerini daha etkin ve doğru kullanmaları amaçlanmaktadır.

Müzik etkinlikleri ile çocuklarda var olan müzik yetenekleri ortaya çıkarılmakta ve bu yetenekler geliştirilmeye çalışılmaktadır.

Çocukların daha hızlı düşünmeleri, kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri için drama etkinlikleri yapılmaktadır.

Bale ve dans eğitimleri ile çocukların fiziksel, ruhsal, sosyal ve zihinsel olarak gelişimlerini hızlandırılması amaçlanmaktadır.

Türkçe dil eğitimi ile aynı anda İngilizce dil eğitimi verilmektedir. İki dilin eğitiminin aynı anda verilmesi ile çocuklar için yabancı dil eğitimi daha kalıcı hale getirmektedir.

Fen ve matematik etkinlikleri ile çocuklar bilgiye araştırarak, sorgulayarak ulaşmayı benimsemekte, mental aritmetik eğitimleri ile matematiğin temel kavramlarını öğrenmekte ve bu derslere karşı ilgi duymaktadırlar.

5 ve 6 yaşındaki çocuklara ilkokula hazırlık olarak okuma – yazma eğitimi ve satranç eğitimi verilmektedir.

Okul bünyesinde bulunan servis hizmeti ile isteyen ailelerin çocukları servis sayesinde güvenli bir şekilde evden okula gün bitiminde de okuldan eve bırakılmaktadır.

Okulda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir.

Aylık olarak hazırlanan yemek listeleri düzenli olarak uzaman diyetisyen kontrolünde okulun sitesinden velilerle paylaşılmaktadır.

Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu
İLETİŞİM: 0530 580 08 17

ADRES: Kaynarca Mahallesi Erol Kaya Caddesi No:248 Pendik/İstanbul

İNSTAGRAM: tomurcukanaokulupendikweb

http://www.tomurcukanaokulu.com.tr