Ne Varsa Pendik’te Var!

Son Güncelleme 01/03/2021 tarihinde yapıldı

2020 verilerine göre 726.481 nüfusuyla İstanbul’un en büyük dördüncü ilçesi olan Pendik’te; ulaşımdan sağlık hizmetlerine, eğitimden kültür ve sanata kadar pek çok önemli noktaya yakından temas edebilirsiniz.


Bu zenginliğin farkında olan Pendik Belediyesi de “Ne varsa Pendik’te var.” sloganıyla Pendik ilçesinin tanıtımına katkıda bulunuyor.

Pendik Millet Bahçesi’nden ya da Gözdağı’ndan kenti seyredebilir, Ömerli Baraj Gölü etrafında huzur bulabilirsiniz. Sahile inip dalgaların sesine kulak verebilir, aşıklar yolunda yürüyüşe çıkabilirsiniz. Güzelyalı’da ailenizle sıcak bir çayı yudumlayabilir, Kurnaköy Piknik Alanı’nda mangal yakabilirsiniz. Yenişehir Neşeli Patiler Köpek Eğitim Parkı’nda sevimli dostlarınızla vakit geçirebilir, Bosna Parkı’nda minik kedileri sevebilirsiniz. Kemal Tahir Kütüphanesi’nde ders çalışabilir, kitap okuyabilir hatta ücretsiz internete girebilirsiniz.

Keyfiniz isterse feribotla Pendik – Yalova turu yapabilir, yaz aylarında adalara seyahat edebilirsiniz.
Teknolojiye merakınız varsa Pendik’te bulunan Teknopark İstanbul’daki fuarlara katılabilir, burada hizmet veren firma yetkilileriyle tanışabilirsiniz. Hatta bu alanın yanı başında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan bir uçağa atlayıp diğer ülkelerden tecrübeler edinebilirsiniz. Uçak seyahatinden hoşlanmıyorsanız, Yüksek Hızlı Tren ile de seyahat edebilirsiniz.
Pendik’te balık da tutabilirsiniz, drone ile gök yüzünden görüntüler de çekebilirsiniz.

Macera, keşif, dostluk… Her aktiviteyi yapma imkanınız Pendik’te var.
Yani kısacası; Ne varsa Pendik’te var.

Samet Övüç – Pendikli TV