Maskeli Beşler, İşyeri Sahibini Canından Bezdirdi

Pendik’te bir minibüsten 3 ay içerisinde 70 bin lira değerinde giysi çalan maskeli beş hırsız, iş yeri sahibini canından bezdirdi.

Pendik’te bir minibüsten 3 ay içerisinde 70 bin lira değerinde giysi çalan maskeli beş hırsız, iş yeri sahibini canından bezdirdi. Son yaşanan hırsızlık anı ise çevrede bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Olay, dün sabah 06.30 sıralarında Pendik Kaynarca Mahallesi Aydıncı Caddesi üzerinde bulunan işyerinin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, giyim işiyle uğraşan H.T, toptancıdan aldığı 40 milyar değerindeki eşyalar ile akşam saatlerinde iş yerinin önüne geldi. Giysileri sabah indirecek olan Temur, aracı park ederek evine gitti. Gecenin ilerleyen saatlerinde gelen maskeli 5 hırsız çevreyi kontrol ettikten sonra minibüsün kelebek camını kırdı. Araca giren hırsızlar, minibüsün vitesini boşa alarak, belirli bir mesafe aşağıya indirdi. Aracın kapısını açan hırsızlar minibüste bulunan 40 milyar değerindeki giysileri kendi araçlarına aktardı. Hızlı bir şekilde hareket ederek minibüsü boşaltan hırsızlar, malzemeleri aldıktan sonra kayıplara karıştı. Olay anı ise çevrede bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.Görüntülerde maskeli beş hırsız minibüsün camını kırıyor.Aracın vitesini boşa alarak aracı kısa bir mesafe götürüyor. Ardından minibüsteki 40 bin lira değerindeki giysileri kendi araçlarına aktarıyor.

“3 AY İÇERİSİNDE 70 MİLYARA YAKIN MALZEMEMİZİ ÇALDILAR”

Hırsızlardan bıktığını söyleyen işyeri sahibi H. T., “Sabah aracınız soyulmuş diye bir telefon aldık. Aşağıya indiğimiz zaman aracının soyulduğunu fark ettik. Daha sonra baktığımız zaman kelebek camını parçalayıp, aracı boşa alıp ittiklerini anladık. Normalde aracımız, daha öncede soygun olayı olduğu için kapıyı açamasınlar diye diğer araçla sırt sırta çekiliydi. Camı patlatarak, aracımızın içerisinde 40 milyara yakın ürün çaldılar. Bununla alakalı polise başvuru yaptık, bununla ilgili bize bir bilgi gelmedi. Bundan 3 ay öncesinde ise 20 milyara yakın ürün çalınmıştı. O olaydan da haber gelmedi. Yetkililerin bir şey yapmasını istiyoruz. 3 ay içerisinde 70 milyara yakın malzememiz çalındı. Çok büyük mağdur durumdayız” dedi.[KGVID]https://www.pendiklitv.com/wp-
content/uploads/2017/12/maskeli-besler-isyeri-sahibini-canindan-bezdi-10354188_kj_1026_sd.mp4[/KGVID]