Martı Çocuk Akademisi Sezonu Kapattı

Pendik Belediyesi, Martı Çocuk Akademisi Kapanış Programı’nı Millet Bahçesi’nde gerçekleştirdi. Öğrenciler, program kapsamında düzenlenen sihirbazdan sahne gösterilerine, halat çekmeden ok atamaya kadar birçok etkinlikle doyasıya eğlendi.

2021 yılından bu yana faaliyetini sürdüren Pendik Belediyesi Martı Çocuk Akademisi, sezon kapanışını gerçekleştirdi. Pendik Millet Bahçesi’nde düzenlenen programda halat çekmeden sihirbaza çok sayıda aktivite hazırlandı. Akademideki gönüllü öğretmenler ve öğrenciler etkinliklere katılarak doyasıya eğlendi.

İlkokul 4. 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenliyor

Martı Çocuk Akademisi gönüllü eğitimciler tarafından yönetilen ve ilkokul 4. sınıf ile ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik olarak 2021 yılından bu yana faaliyetini sürdürüyor.  Akademide,  katılımcılara ücretsiz eğitim ve kişisel gelişim programları sunuluyor.

Bu yıl akademiden 427 öğrenci faydalandı

Akademiye katılım her geçen yıl artıyor. Bu yıl da akademideki katılımcılar kitap tahlilleri, kişisel gelişim kursları, seminerler, yarışmalar, atölye faaliyetleri, bilimsel etkinlikler, geziler, kamp etkinlikleri ve değerler eğitimi gibi etkinliklerle dopdolu bir dönemi geride bıraktı.  Bu dönemde Martı Çocuk Akademisi’nden 427 öğrenci yararlandı.