Martı Çocuk Akademisi Kapanış Programı Tertiplendi

Pendik Belediyesi Martı Çocuk Akademisi Kapanış Programı şenlikli bir törenle yapıldı. Çocuklar gösterilerle gün boyu eğlendi.

Pendik Belediyesi Martı Çocuk Akademisi Kapanış Programı’yla bir dönemi daha geride bıraktı. Kapanış programı Gençlik Kampı’nda gerçekleştirildi. Yüzlerce çocuk aileleriyle birlikte doğanın içerisinde hem sportif hem de eğlenceli aktiviteler yaptı. Sahne gösterileri, jonglör, sihirbaz, stand-up gösterisi, koca ayak oyunu, yumurta yarışı ve sandalye kapmaca gibi çeşitli etkinliklerle çocuklar eğlenceli vakit geçirdi. Ayıca programda resim,münazara ve Yunus Emre şiirlerini okuma yarışmalarında birinci olan çocuklara ödülleri takdim edildi.

Martı Çocuk Akademisi’nde neler yapılıyor?
Geçtiğimiz senelerde ihtiyaç sahibi çocuklara hizmet vererek başlayan Martı Çocuk Akademisi bu yıl kapılarını tüm çocuklara açtı. Başvuruların ardından başlayan eğitim döneminde çocuklar kitap okuma, mutfak atölyesi, bilim etkinlikleri, sosyal projeler ve daha birçok etkinlik yaptı. 4-5-6 ve 7. sınıflara yönelik Martı Çocuk Akademisi’nde çocuklar atölyelerde bilgi edinirken çeşitli sosyal ve sportif etkinliklerle de aktif kalıyor.