Macaristan Kispest Belediye Başkanı Peter Gajda Pendik’te Misafir Edildi

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Macaristan Kispest Belediye Başkanı Peter Gajda ve beraberindeki heyeti Pendik’te ağırladı. Heyet, yatırımları yerinde inceledi.

Pendik Belediyesi, kardeş belediye Macaristan Kispest’ten gelen heyeti ağırladı.Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Macaristan Kispest Belediye Başkanı Peter Gajda ve beraberindeki heyete ilçede yapılan ve planlanan yatırım, proje ve hizmetler hakkında bilgi verdi. Aynı zamanda geçtiğimiz aylarda yapılan Öğrenci Değişim Programı hakkında istişarede bulundu. Başkan Ahmet Cin buluşma sonrasında heyete hediye takdim ederek iki kardeş şehrin işbirliklerinin süreceğini vurguladı.

Türk-Macar Dostluk Parkı’nı ziyaret ettiler.
Pendik’e gelerek yatırımları inceleyen Macar heyet, Pendik’teki pek çok tesisi gezdi. Heyet yeni yapılan ve içerisinde bowling,yarı olimpik yüzme havuzu,E-spor odası gibi alanların bulunduğu Yeni Nesil Yaşam Merkezine ve çeşitli tesislere giderek buraları inceledi. Pendik’te yürütülen ve tamamlanmış yatırımları inceleyen heyet,tesisler ve yatırımlar konusunda hayranlıklarını dile getirdi.Heyet daha sonrasında Yenişehir mahallesinde bulunan Türk-Macar Dostluk Parkı’nı gezdi.