Kurtköy Spor Kulübü Şampiyonluğunu Kutladı

Kurtköy Spor Kulübü tarihi bir başarıya imza atarak U-16 kademesinde şampiyon oldu. Şampiyonluk kutlamasına ilçenin önde gelen isimleri katılım sağladı. Kurtköy Spor Kulübü Başkanı Önder Akpınar, kutlamaya katılan herkese teşekkür etti.

İstanbul’da grubundan lider çıkarak Türkiye genelinde 111 takım arasına giren Kurtköy Spor U-16 Takımı, Tekirdağ’da yapılan birinci kademe müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştı. Tekirdağ’da yapılan müsabakalarda yenilgi yüzü görmeden Grup Lideri olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Kurtköyspor, önce Balıkesir’deki 2. kademe maçlarına katıldı. Balıkesir’de mağlubiyet yüzü görmeyen Kurtköyspor, Kastamonu’da 1-3 Temmuz tarihleri arasında yapılan Türkiye Şampiyonası finallerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nü 4-0 ve finalde ise Samsun Atakum Spor’u her iki yarıda bulduğu gollerle 2-0 ile mağlup ederek 2021-2022 sezonu U-16 Türkiye Şampiyonu oldu.

5 Temmuz Salı günü Kurtköyspor tesislerinde, Şampiyon futbolcular kupa ve madalyalarını unutulmaz bir törende aldılar. Futbol ve siyaset dünyasından birçok önemli ismin katılımı ile gerçekleşen kupa töreninde, şampiyonluk kupasını TFF Başkan Vekili Ali Düşmez ve Kurtköyspor Başkanı Önder Akpınar’ın elinden alan Kurtköysporlu teknik heyet ve futbolcuların sevinçleri görülmeye değerdi.

Başkanlığını Önder Akpınar’ın, Altyapı Koordinatörlüğünü Fikret Kavak ve antrenörlüğünü Ercan Yucak’ın yaptığı Kurtköyspor U-16 takımı; grup maçları da dahil olmak üzere oynadığı 30 maçta 27 galibiyet 1 mağlubiyet ve 2 beraberlik alırken, bu maçlarda toplam 153 gol atıp kalesinde ise sadece 7 gol görerek kırılması zor bir rekora da imza atmış oldu.

Kupa törenine Pendik Belediye Başkan Yardımcıları Atakan Yüce ve Hakan Öğütçü de katılarak genç sporculara madalyalarını takdim ettiler.

Kurtköyspor Başkanı Önder Akpınar yaptığı konuşmada, futbolcuları ve teknik heyeti tebrik etti. Akpınar, zor ve yorucu bir yolculuğun sonunda muhteşem bir zafer kazandıklarını kaydederek, emeği geçen herkese ve Federasyon Başkanvekili Ali Düşmez’e teşekkür etti.