Koca Yusuf AİHL Spor Proje Okulu 2022-2023 Yetenek Sınavı Parkuru Belli Oldu

Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Proje Okulu, bu yıl da yetenek sınavıyla öğrenci kabul edecek. 2022-2023 dönemi için Yetenek Sınavı Takvimi belli oldu. Ayrıca sınav parkurunun detayları da paylaşıldı.


Okul yönetimi 2022-2023 dönemi için yapılacak yetenek sınavı parkurunu paylaştı. Adaylar ilgili videoyu izleyerek parkur hakkında fikir sahibi olabilecekler.

Yetenek sınavı Pendikli TV’den canlı yayınlanacak.
İki yıldır olduğu gibi bu yılda Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Proje Okulu yetenek sınavı Pendikli TV youtube kanalından canlı yayınlanacak.

Yetenek sıvavını izlemek için aşağıdaki görsele tıklayabilir, sınav günü “videolar” sekmesinin en üstünde yer alacak olan canlı yayını izleyebilirsiniz.

Sınav günü, videoların en üstünde yer alan canlı yayına girmeniz yeterlidir.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 8. Sınıf (Erkek) Öğrenci Yetenek Sınavı online ön kayıt başvuruları başladı.

Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Proje Okulu 2022 Yetenek Sınavı
Başvurular:
8. sınıftan mezun olan erkek öğrenciler, okulun web sitesi ve sosyal medya hesaplarını takip ederek, başvurularını bizzat okula yapacaklardır.

Not: Kesin kayıtlar Haziran 2022’de bizzat okula giderek yapılacaktır.
Sınav tarihi: Temmuz 2022

ONLİNE ÖN KAYIT BAŞVURU FORMU LİNKİ;
https://l24.im/P85p1CG

ÖN KAYIT BAŞVURU BİLGİLENDİRMESİ:
https://kocayusufandihl.meb.k12.tr/icerikler/okul-tanitim-videosu-2022-ve-yetnek-sinavi-online-on-kayit-duyurusu_12955833.html


İşte Yetenek Sınavı Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Okul Özellikleri
24 Derslikli – Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları – Bilgisayar Sınıfı – Kütüphane – 200 Kişilik Konferans Salonu – 135 Yatak Kapasiteli Pansiyon – Fitness Salonu – Yemekhane – Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu – Güreş Salonu – Jimnastik Salonu – Futbol Sahası – Masa Tenisi Alanları – Yakın Çevrede Spor, Sosyal Kültürel Tesisler – Yüzme Havuzları

Mezun Öğrenciler
✅Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı protokolüne göre Spor Lisesi Mezunları 1. Kademe Antrenörlük hakkı kazanacak, Tesis Yöneticisi olabilecek.
✅Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde farklı alanlarda iş imkanına sahip olacak.
✅Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük , Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon Bölümleri,
Polislik Meslek Yüksek Okulları, Askeri Okullar ve Diğer Üniversite Bölümlerine yerleşebilir.


2020 Yılında Yapılan Yetenek Sınavı
2020 yılında yapılan yetenek sınavının canlı yayın kayıtlarını izlemek için aşağıdaki youtube oynatma listesine tıklayabilirsiniz. Bu sayede, iki yıl önceki parkuru görebilir ve ön bilgi edinebilirsiniz.


2021 Yılında Yapılan Yetenek Sınavı
Geçtiğimiz yıl yapılan yetenek sınavının canlı yayın kayıtlarını izlemek için aşağıdaki youtube oynatma listesine tıklayabilirsiniz. Bu sayede, geçen yılki parkuru görebilir ve ön bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi İçin;
twitter.com/kcysfsporproje
facebook.com/kcysfaihlspor
instagram.com/kcysfsporproje
kocayusufandihl.meb.k12.tr
764453@meb.k12.tr
0216 519 6003


Okul Tanıtım Videosu