Kentsel Dönüşüm Hakkında Merak Ettikleriniz “Yarısı Bizden” Tanıtım TIR’ında Cevaplanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde İstanbul’daki 1.5 milyon riskli yapının yenilenmesi için hayata geçirilen, dünya tarihinin en büyük şehircilik hamlesi olarak nitelendirilen, “Yarısı Bizden” kampanyasına başvuran vatandaşların bilgilendirilmesi için “Yarısı Bizden” Tanıtım TIR’ı Pendik’e geldi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sürdürdüğü “Yarısı Bizden” Kampanyası için hazırlanan Tanıtım Tırı Pendik’e geldi. Pendik Çarşı Camii önüne kurulan Tanıtım Tırı’nda İstanbul’daki 1,5 milyon riskli yapının yenilenmesine yönelik hayata geçirilen kampanya hakkında ayrıntılı bilgi verilirken vatandaşlara kampanya hakkında broşür dağıtılıyor.

Merak ettikleri soruları uzmanlar cevaplıyor

15 Mayıs Pazartesi gününe kadar Çarşı Camii önünde kalacak “Yarısı Bizden” Tanıtım TIR’ına Pendiklilerin ilgisi yoğun oluyor. Tanıtım Tırı’nda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca görevlendirilmiş alanında uzman yetkililer görev yapıyor. Özellikle riskli yapıların nasıl yenileneceği ve finansal destek gibi konuları merak eden vatandaşlar, tanıtım tırındaki uzmanlara sorular sorup süreç hakkında bilgi alıyor.