Son Dakika

Kaynarca, Çamçeşme, Kavakpınar ve Esenyalı Metro İstasyonlarına Yeni Düzenleme

Haziran 3rd, 2019 | by sancakyazar
Kaynarca, Çamçeşme, Kavakpınar ve Esenyalı Metro İstasyonlarına Yeni Düzenleme
PENDİK GÜNDEM
0

Kaynarca, Çamçeşme, Kavakpınar ve Esenyalı Metro İstasyonları çevresinde kentsel dönüşüm yoluyla yapılması planlanan kamusal proje alanlarının sınırları yeniden belirlendi. Proje nedeniyle imara kapalı olan alan küçültülerek hak sahibi vatandaşların mağduriyeti giderildi.

Abone Ol

Kadıköy-Kartal-Pendik-Tuzla (M1) Metro Güzergahında kalan Kaynarca, Çamçeşme, Kavakpınar ve Esenyalı Metro İstasyonları çevresinde zemin altı otopark, meydan, cami, yeşil alan ve meydanı çevreleyen ticari birimler yapılması için proje alanları belirlenmişti. Metro projesiyle bütünlük sağlayarak kamu yararına planlanan ve kentsel dönüşüm yoluyla yapılmak istenen proje için belirlenen alan 2014 yılından itibaren imara kapatılmıştı.

Vatandaş ve kamu yararı gözetildi

Pendik Belediyesi, gelinen süreçte metro imalatının gecikmesi, öngörülen projenin en az maliyetle ve en kısa sürede hayata geçirilebilmesi amacıyla proje alan sınırlarını yeniden belirledi. 2014 yılından beri imara kapalı olan bölgeler küçültülerek daha önceden alan içerisinde kalan ve imar hakkını kullanamayarak mağduriyet yaşadığını belirten birçok taşınmaz sahibinin de mağduriyeti giderildi. Vatandaşların ve kamunun çıkarları gözetilerek alınan kararla projenin uygulanabilirliği de artırılmış oldu.

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.