Kartal – Pendik – Tuzla Arası Alternatif Bağlantı Yolu Tamamlanmak Üzere…

Tamamlandığında sürücülere zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacak Kartal – Pendik – Tuzla Arası Bağlantı Yolu çalışması sürüyor. Yayalar 2. etabını tamamlamak üzere olan belediye ekipleri asfalt serimi yapıyor.

Yapımını Pendik Belediyesinin sürdürdüğü Kartal – Pendik – Tuzla Arası Alternatif Bağlantı Yolu çalışmasında bir etap daha tamamlanıyor. Belediye ekipleri geçen yıl bitirdikleri Velibaba 1 ve Ahmet Yesevi 9. etaplarının ardından bu kez Yayalar 2. etabı da bitiriyor. Asfalt seriminin ardından bu etap da tamamlanarak hizmete girecek.

Diğer etaplarda da çalışmalar sürüyor
9 Etaptan oluşan ve 15,8 km’lik uzunluğa sahip Kartal – Pendik – Tuzla Arası Alternatif Bağlantı Yolu’nda diğer etaplarda da çalışmalar sürüyor. Belediye ekipleri tamamlanmak üzere olan 2. etabın yanı sıra şu anda Güllübağlar 3. etap, Ramazanoğlu Mahallesi 4. etap ve yine Ramazanoğlu Mahallesi içinde kalan 5. etapta da çalışıyor.

12 mahalleyi birbirine bağlayacak.
Şu ana kadar toplamda 4.200 metrelik bölümü tamamlanan “Kartal-Pendik-Tuzla Alternatif Bağlantı Yolu” hizmete girdiğinde Velibaba’dan hareket eden bir sürücü, kesintisiz bir şekilde Ahmet Yesevi Mahallesi’ne gidebilecek. Yol, sırasıyla Velibaba, Ertuğrulgazi, Yayalar, Sülüntepe, Şeyhli, Güllübağlar, Ramazanoğlu, Sanayi, Kavakpınar, Orhangazi, Fatih ve Ahmet Yesevi mahallelerini birbirine bağlayacak.