İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Pendikli Bir İsim Olan Burak Akburak Oldu

14 Mayıs seçimlerinde İstanbul 1. bölgeden İYİ Parti milletvekili seçilen Burak Akburak, önemli bir görev daha aldı. Pendikli bir isim olan Burak Akburak, İYİ Parti Başkanlık Divanı Yerel Yönetimler Başkanı oldu.

28. dönem milletvekili seçilen Burak Akburak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in oluruyla Yerel Yönetimler Başkanı oldu. Pendikli bir siyasetçi olan Burak Akburak, yeni görevinin açıklanmasının ardından tebrikleri kabul etmeye başladı. İlk tebrik edenler arasında İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan vardı.

Doğru Yol Partisi (DYP) Eski İlçe Başkanı Emin Akburak’ın oğlu Burak Akburak, Pendiklilerin yakından takip ettiği bir isim.
Yerel seçimler yaklaşırken Pendik’ten çıkan bir ismin İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı olarak görevlendirilmesi ise Pendikliler arasında konuşulan ayrı bir husus…

Meral Akşener’in en yakınlarından…
Özellikle sivil toplum kuruşuları ve yerel yönetimler ile ilgili projelere ağırlık vererek çalışmalarını sürdüren Burak Akburak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de en yakınlarından biri…

İşte İYİ Parti’nin açıklanan yeni başkanlık divanı…