İYİ Parti Pendik Eski İlçe Başkanı Gökhan Gündağ’dan Zehir Zemberek Açıklamalar

İYİ Parti Pendik İlçe Kurucu Başkanı Gökhan Gündağ’ın iddialarına göre; İYİ Parti Genel Merkezi, Pendik ilçe teşkilatını fesih ederek 3.000 kişiyi üyelikten çıkardı.

Seçimlere 2 aydan az bir süre kalmışken, İYİ Parti’den sesler yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda kurucu ilçe yönetimi istifa ettirilerek, yeni ilçe başkanı ataması yapılan İYİ Parti Pendik İlçe Teşkilatı’nda bu kezde üye silme şoku yaşanıyor.

Pendik’te 3.000 üyesi bulunan teşkilatın, tüm üyeleri üyelikten atılarak fesih edildi.

İYİ Parti özelinde, İstanbul’un en çok üyeye sahip teşkilatı olan İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı’nın yaşanan gelişmeden sonra, hukuki olarak 31 mart seçimlerinde aday gösteremeyeceği iddia edilirken, konu ile ilgili parti yetkilileri sessizliğini koruyor. 

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan İYİ Parti Pendik Kurucu İlçe Başkanı Gökhan Gündağ, yaşananlara veryansın ederek, konuyu yargıya taşıyacağının da ilk sinyalini verdi.

 Gündağ, teşkilatının ve 3000 Pendikli’nin emek ve haklarının zayi edildiğini belirttiği açıklamasında, İYİ Parti’yi siyaset berzirganlarına bırakmayacakları vurgusu yaptı. 

İşte Gökhan Gündağ’ın açıklaması: “Bilgilendirme;
Kurucusu olmaktan gurur ve onur duyduğum İyi Parti Pendik İlçe Başkanlığımızın; üye kayıtlarımızın silinmesi konusuyla alakalı Pendik İyi Partili cesur yürekli gönüldaşlarımıza ve Pendik halkına bilgilendirme yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.
Pendik İlçe teşkilatının kapatılarak, kayıtlı 3.000 üyesinin silindiğini kahrolarak öğrendim.
Öncelikle, bilgim ve tasarrufum dışında gelişen bu çağdışı uygulamaya maruz kaldıkları için tüm Pendikli İYİlerden özür diliyorum.
Görev yaptığım dönemde İstanbul’un ve Türkiye’nin en çok üye yapan ilçesi hedefimize ulaşmak için gece gündüz, soğuğa, yağmura, kar’a, güneşe aldırış etmeden Pendiği sokak sokak arşınlayan başta kadınlar olmak üzere tüm mensuplarımızın 
bilmesini isterim ki; hakikât yolunda verdiğimiz mücadeleler aslâ zâyi olmayacaktır.
Verdiğimiz emeklerin üzerine oturarak, kaşıkla yaptıklarınızı kepçeyle bozanlar ASLA muvaffâk olamayacaktır.
Görev yaptığım süre boyunca yönetimim ve teşkilatımla birlikte Pendikte imza attığımız işler bizlerin şeref madalyası olarak boynumuzda asılıdır.
Türkiye İYİ olsun diye çıktığımız yolu; cebim dolsun, koltuğum garanti olsun hesaplarına alet edenler hüsrana uğrayacaktır…
Pendik İlçe Teşkilatını fesih ederken;
1-Tüm bu üyelikler yapılırken tüm yönetici ve teşkilatımdaki arkadaşlarımın neler çektiğini hiç düşündünüzmü?
2- Hayatınızda bu partiye hiç üye yaptınızmı?
3- Üye standlarında soğukta, kar’da yada güneşin altında üye yapan o hanımefendilerin defalarca yoldan geçenlerin hakaret ederek geçişlerine hiç şahit oldunuz mu?
4- Bunca korku imparatorluğu yaratılmışken partimize gelip üye olan o cesur yürekli insanların şimdiki durumlarını hiç düşündünüzmü?
5- Üye kayıt stantlarımız yakılıp yıkılırken nerdeydiniz?
6- Bu davalar görülürken adliye kapısına hiç geldinizmi?
7- Genel Başkanımızın; “Bu partide demokratik olamayan hiç bir işin içinde olmayacağıma Kuranı Kerim üzerine yemin ederim” sözünü hatırlıyor musunuz?

Artık 3. Dünya ülkelerinin 3.sınıf demokrasilerinde bile görülemeyecek bu uygulama ile her türlü hukûki yoldan mücadele edeceğimin bilinmesini isterim.

Dava arkadaşlarımızın hakkını siyaset bezirganlarına meze ettirmeyecek, Türkiye’nin İYİ olması hedefinden milim taviz vermeyeceğiz.

İYİ PARTİ PENDİK KURUCU İLÇE BAŞKANI 
GÖKHAN GÜNDAĞ”

Gökhan Gündağ

Gökhan Gündağ yaptığı bir sonraki açıklamada, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu’nu işaret ederek, süreçten kendisinin de bilgisi olduğu ifade etti.