İstanbul Valisi Davut Gül Pendik’te…

Pendik’te bulunan Diyanet Akademisi İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ni ziyaret eden İstanbul Valisi Davut Gül, Aydos bölgesinde yapılması planlanan yeni merkez için görüşmelerde bulundu. Vali Davut Gül’e Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de eşlik etti.

Pek çok din insanının yetişmesine vesile olan Diyanet Akademisi İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ni ziyaret eden Vali Davut Gül’ün ziyaretine ilişkin, İstanbul Valiliği sosyal medya hesaplarından şu paylaşım yapıldı:

“Valimiz Davut Gül, Diyanet Akademisi İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ni ziyaret etti. Çalışmalara ilişkin Merkez Müdürü Muhammet Emin Kılıç’tan bilgi alarak öğrencilerle sohbet eden Vali Gül’e, Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız ve Belediye Başkanı Ahmet Cin eşlik etti.”

“PENDİK HASEKİ ULUSLARARASI DİYANET AKADEMİSİ” PROJESİ

Vali Davut Gül’ün gündeminde “Pendik Haseki Uluslararası Diyanet Akademisi” projesi de vardı. İlgililerle projeye dair görüşen İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesaplarından “Yenisinin tamamlandığını da görürüz inşallah…” paylaşımını yaptı.

Proje Eylül 2023’te STK temsilcilerine tanıtılmıştı.

Pendik ilçesi Aydos mevkii Çamlık Mahallesi’nde bulunan alanda yapılması planlanan projeye ilişkin, geçtiğimiz Eylül ayında Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Muhammet Emin Kılıç bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcilerini bilgilendirmişti.