İlk Cuma Namazında Millet Bahçesi Müjdesi

İlk Cuma Namazı için Pendik genelinde belirlenen 86 cami ve açık alandan biri de Millet Bahçesi oldu. Bugün aynı zamanda Millet Bahçesi’nin de tanıtımını yapmak istediklerini belirten Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “285 bin metrekarelik alanın birinci etabı bitti. Hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra burayı Pendik ve İstanbul halkının kullanımına açacağız. Bu müjdeyi de vermiş olduk.” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu ibadet kısıtlamasının ardından Pendik genelinde belirlenen 86 cami ve açık alanda ilk Cuma Namazı kılındı. Vatandaşlar 2,5 ay sonra kılınan ilk Cuma Namazında cami ve açık alanları doldurdu. İlk namaz için Pendik’te belirlenen cami ve açık alanlardan biri de Millet Bahçesi oldu. Maske ve sosyal mesafeyle kılınan Cuma Namazında vatandaşlar seccadeleri evlerinden getirdi. Seccadesi olmayanlara Pendik Belediyesi tek kullanımlık seccade verdi. Millet Bahçesi’nde eda edilen Cuma Namazına İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve çok sayıda vatandaş katıldı. Namaz sonrası vatandaşlara su ve lokum ikram edildi.

İkinci etap çalışmaları devam ediyor

Aylar sonra kılınan ilk Cuma Namazını cemaatle kılmanın mutluğunu yaşadıklarını dile getiren Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Burada tertiplediğimiz Cuma Namazı vesilesiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yapmış olduğu Millet Bahçesi’nin tanıtımını yapmak istedik. Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. 285 bin metrekarelik alanın birinci etabı bitti. İkinci etap çalışmalarımız ise devam ediyor. Hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra burayı Pendik ve İstanbul halkının kullanımına açacağız. Bu müjdeyi de vermiş olduk.” dedi.

Pendik Millet Bahçesi’nin yanı sıra, Pendik’te 86 ayrı noktada cuma namazı sosyal mesafe kuralına uyularak yeniden kılınmaya başlandı.