İlçe Siyasetinde Herkes Bunu Konuşuyor: “AK Parti Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya Oldu”

AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Ali Şirin’in yerine, Pendik Belediye Meclis Üyesi Özer Sarıkaya’nın atandığı ifade ediliyor. Yeni ilçe başkanı Sarıkaya’nın, bu akşam AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile görüştükten sonra, resmi olarak görevine başlaması bekleniyor.

AK Parti Pendik İlçe Başkanı olarak devam ettiği görevden istifa eden Ali Şirin’in yerine, hangi ismin ilçe başkanı olarak açıklanacağı merakla bekleniyordu. Edindiğimiz bilgilere göre, yeni ilçe başkanı Pendik Belediye Meclis Üyesi Özer Sarıkaya oldu.

Ali Şirin İstifa Etmişti

Geçtiğimiz ay istifa eden önceki ilçe başkanı Ali Şirin, kongreye kadar görevine devam edeceğini açıklamış olsa da, kendi isteği ile görevi bırakmış ve o günden itibaren pek çok isim ilçe başkanlığı için konuşulmaya başlanmıştı. Teşkilat içinde yapılan temayül yoklaması ve istişareler sonucu, öne çıkan isimler önce il başkanlığına, daha sonra AK Parti Genel Merkezine ulaştı. Bu isimlerin içinde, Özer Sarıkaya üzerinde mutabık kalındığı ifade edildi.

Bu gelişmelerin neticesinde, Özer Sarıkaya’nın Ankara’daki AK Parti Genel Merkezine çağırıldığı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile bu akşam görüşüp görevini devralacağı dile getirildi.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÖZER SARIKAYA KİMDİR?

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tekirdağ’da, lise eğitimini Kartal Teknik Lise Makine Ressamlığı Bölümü’nde tamamladı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Bölümü Tasarım Öğretmenliğinden mezun oldu. 1997 yılında Pendik’te başladığı serbest mimarlık ve şehir bölge planlama ofisinde şirket ortağı ve sahibi olarak devam etmektedir. 22 yıllık iş hayatında kentsel tasarım projeleri, mimarlık ve şehir bölge planlama alanında proje çalışmalarında bulunmuş ve teslim etmiştir.

1993 yılında Pendik Dumlupınar Mahallesi Milli Gençlik Vakfı Gençlik Kolları, 2009 yılı Pendik Çınardere KÖPRÜ-DER Kuruculuğu ve Başkanlığı, 2014 yılı Ataşehir İsar Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, 2015 yılı Pendik Akasya Dini Hizmetleri Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir. 1988 yılından beri Dumlupınar Mahallesi’nde ikamet etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.