İBB ile Pendik Belediyesi Karşı Karşıya Gelmişti; Sorun Çözüldü

İBB zabıta ekipleri ile Pendik Belediyesi zabıta ekiplerini karşı karşıya getiren mesele çözüldü. Ahmet Cin ve Tarık Balyalı alana gitmişti.

Ne olmuştu?

* Her yıl olduğu gibi bu yıl da Pendik Belediyesi ekipleri Ramazan ayı dolayısıyla Pendik Sahil Meydanı’na Ramazan çadırı kurmak istemiş ve girişimde bulunmuştu.

* 3 Mart tarihinde yapılan, Pendik Belediyesi Hamsi Festivali vesilesiyle kurulan çadır, Ramazan çadırı olarak kullanmak istenmişti.

* İBB ekipleri, İBB sorumluluğundaki alana çadır kurmak için verilen iznin 1 günlük olduğunu ve kurulan çadırın kaldırılması gerektiğinde söyledi. Gerekçe olarak ise, aynı alanı İBB’nin Ramazan etkinlikleri için kullanacak olması gösterildi.

* 4 Mart Pazartesi günü, Pendik Belediyesinin kurduğu çadırı kaldırmak için İBB zabıta ekipleri girişimde bulundu. Bunun üzerine Pendik Belediyesi zabıta ekipleri de alana indi.

* Olaydan haberdar olan Pendikli Basın Mensupları sahil meydanında buluştu ve süreci gözlemledi. Pendikli TV’den Samet Övüç ve Azra Başaran olay yerindeydi.

* AK Partili Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Tarık Balyalı sahil meydanında görüntülendi.

* Konuyla ilgili CHP Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı bir açıklama yaptı. Balyalı; Pendik Belediyesi tarafından sahil etkinlik alanına kurulan çadırın sadece hamsi festivali etkinliği için bir günlük izinli olduğunu ama yine de bu duruma rağmen çadıra müdahale edilmeyeceğini, Ramazan ayı boyunca yerinde kalacağını, alandaki diğer boşlukta ise İBB’nin stantlar ve konser alanı kuracağını ve de Ramazan ayının ruhuna uygun olarak etkinlikler ile konserlerin düzenleneceğini ifade etti.


Fotoğraflar: Son Dakika Gazetesi Mehmet Tuksal