CHP Pendik Belediye Başkan Adayı S. Tarık Balyalı’nın Üst Kaynarca Ziyaretlerini Takip Ettik

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Tarık Balyalı’nın, Üst Kaynarca olarak bilinen Çamçeşme ve Fevzi Çakmak mahallelerindeki esnaf ziyaretlerini takip ettik. Pendikli TV ekibinden Samet Övüç ve Yusuf Kapukaya olarak biz, o anları sizin için kayıt altına aldık.

Parçalı bulutlu bir Mart gününde, önce Çamçeşme Mahallesi’ndeki esnaf ziyaretine katıldık. Ekip arkadaşım Yusuf İslam Kapukaya bu önemli günde bana eşlik etti.

AK Parti’nin önceki seçimlerde en fazla oy aldığı mahallelerden ikisi olan Çamçeşme ve Fevzi Çakmak mahallelerindeki vatandaşların Tarık Balyalı’ya yaklaşımına şahit olmak benim için çok önemliydi.

Öncelikle Kaynarca yan yoldaki bir-iki işletme ziyaret edildi. Daha sonra Kemalpaşa Caddesi’ni güzergah olarak belirleyen CHP’liler, Marmara Caddesi’nden dönerek Kaynarca Merkez Camii’nin çay ocağında soluklandılar. Daha önce pek çok defa CHP’li isimlerin protesto edildiği bu alanda, ilginçtir ki Süleyman Tarık Balyalı’ya karşı bir sempati gözlemledim.

Balyalı önce Kaynarca Merkez Camii Derneği’ni ziyaret etti. Daha sonra camii avlusunda ilerleyerek Mehmet Salih Usta ile birlikte camii cemaatine selam verdi, selam aldı. Çay ocağında sandalyesini çekti ve kendisine ikram edilen çayını yudumladı. “Birlikte kazanacağız!” dedi ve vatandaşlarla buluşmaya devam etti.

Günün ilerleyen saatlerinde, Kaynarca yan yolda bulunan üst geçitin önünde partililer toplandı. CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri, ilçe yöneticileri, ilçe belediye meclis üyesi adayları ve önceki dönem CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta ile birlikte Fevzi Çakmak Caddesi’nde esnaf ziyaret edildi.

Toplumun her kesiminden insanın kucak açtığı S. Tarık Balyalı’ya bazı eleştiriler de yapıldı. Özellikle 5 yıldır bitirilemeyen İBB’nin metro çalışmaları, aksayan İETT hatları ve benzeri konular…

Özetle; bu güzel tecrübeyi yaşamak ve yaşadıklarımızı size anlatmak oldukça gurur vericiydi.

Yazımın sonunda tüm belediye başkan adaylarına başarılar dilerken; bu daveti bize yapan Sayın Tarık Balyalı’nın nezaket dolu ekibine, “AK Parti’nin Kalesi” olarak nitelendirilen bu iki mahallede gelebilecek tepkilere rağmen hiç çekinmeden Pendikli TV kamerası önünde vatandaşla buluşan CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Tarık Balyalı’ya teşekkür ederim.

Samet Övüç – Pendikli TV