Hem Çevreyi Temizlediler Hem Uçurtma Uçurdular

Pendik Belediyesi “Türkiye Çevre Haftası” etkinliklerine başladı. Etkinliklerin ilki Aydos Ormanı ve Ömerli Barajı’nda gerçekleştirildi. PEAK, STK’lar, öğrenciler, özel kuruluşlar ve kamu kurumları bu anlamlı günde ormanlık alanlarda tonlarca çöp ve atık topladı.

Türkiye Çevre Haftası’na yönelik Pendik’te ilk etkinlik Aydos Ormanı’nda düzenlendi. Başta PEAK olmak üzere Pendik Kent Konseyi, Kızılay, Teknopark, Türkiş Teknik, AFAD Gönüllüleri ve Gedik Üniversitesi öğrencileri ilk olarak Aydos Ormanı’nda temizlik yaptı. Bir saati aşkın süre ormanda çöp ve atık toplayan temizlik gönüllüleri onlarca poşet çöpün doğayı kirletmesini engellemiş oldu.

Öğrenciler çöp toplayıp mesaj verdi
Bir diğer çevre etkinliği Ömerli Barajı’nda düzenlendi. Buradaki etkinliğe 70 öğrenci katılarak baraj bölgesinde temizlik yaptı. Ellerindeki poşetlerle atık ve çöpleri toplayan öğrenciler etkinlik sonunda ellerindeki “Dünya ortak evimiz”, “Dünyamızı kirletmeyin” mesajı verdiler. Etkinlik, öğrencilerin uçurtma uçurmasıyla sona erdi.

Etkinlikler bugün Flyboard gösterisiyle devam etti
Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri bugün (4 Haziran Cumartesi) kaldığı yerden devam etti Pendik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri (PEAK) su altı temizliği yaptı, denizdeki atıkları çıkararak sahilde sergiledi. Daha sonra düzenlenen Flyboard gösterisiyle “Denizi kirletmeyin” mesajı verildi.