“Hayatın Renkleri” Resim Sergisi Kapılarını Açtı

Bilgin Akın, Halide Kurtul, Melek Dinçer, Meral Evren, Nilüfer Gündüz ve Songül Kara’nın resmettiği eserler, Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde sergilenmeye başladı. Pendikli 6 kadın ressamın eserleri “Hayatın Renkleri” başlığıyla bir araya geldi. Birbirinden güzel tabloların yer aldığı resim sergisinin açılışı, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in ve Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz’ın da katılımıyla yapıldı. Sergi 27 Kasım – 6 Aralık tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Açılışa Belediye Başkanı Ahmet Cin de katıldı.
Serginin açılış konuşmasını yapan Pendikli Ressam Songül Kara şunları söyledi: “Bu sergiyi modern çağın, sanayileşmenin ve kentleşmenin getirdiği doğanın yok oluşunu unuttuğumuz gerçeklikte; doğanın varlığını, huzurunu, mutluluğunu ve yaşama sevincini hatırlatmak ve ilgiyi hayatın renklerine çekmek için açmış bulunuyoruz.
Sergide yer alan tablolarımız doğanın önemine vurgu yapmaya, gelecek nesillere yaşanılası bir dünya bırakmaya yönelik mesajlar barındırmaktadır.
Sanatçılarımız tuval üzerine yağlıboya eserlerinde; çizgi, perspektif, biçim, renk, doğa ile örtüşmenin yanı sıra duygu ve düşüncelerini farklı tekniklerle anlatmayı seçtiler.
Doğa ve insan ilişkisini, ‘Hayatın Renkleri’ adlı bu sergide vurgulamaya çalıştılar.
Bu süreçte Pendik Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Cin ve ekibine verdikleri destekler için teşekkür ediyoruz.
1 hafta boyunca sürecek olan sergimize tüm sanatseverleri bekliyoruz.”

Kurdele kesiminden önce söz alan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ise; sanat ve spor gibi herkesi ilgilendiren konuları siyaset üstü gördüklerini belirterek, Pendik ilçesinin yerel sanatçılarına değer vermeye devam edeceklerini ifade etti.