Son Dakika

Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı 

Mayıs 2nd, 2017 | by Pendikli TV Yazar
Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı 
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

Pendik Belediyesi Yıl Sonu Sergileri “Görsel Sanatlar Sergisi”yle başladı. 8 Mayıs’ta sona erecek sergide yağlı boyalar, karakalem çalışmaları ve fotoğrafların yanı sıra yaşları 7 ila 10 arasında değişen Mizah Okulu öğrencilerinin karikatürleri de yer alıyor.

Pendik Belediyesi Görsel, Geleneksel ve Dokuma İşleme Sanatları Kurslarında eğitim gören kursiyerler için düzenlenen Yıl Sonu Sergileri başladı. Etkinliklerin ilki olan Görsel Sanatlar Sergisi’nin açılışı vatandaşların katılımıyla Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde yapıldı. Mehteran gösterimiyle başlayan açılış sonrası sergiyi gezen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin kursiyerleri başarılı çalışmalarından ötürü tebrik etti. Kursiyerlere sertifikalarını takdim eden Başkan Şahin, tüm Pendiklileri sergiyi ziyaret etmeye davet etti.

Minik karikatüristlerden büyük mesaj

8 Mayıs’a kadar açık kalacak sergide resim, fotoğraf ve gazete kupürlerinden yapılmış çok sayıda eser sergileniyor. Sergide Mizah Okulu öğrencilerine ait bölümde ise yıl boyunca yaptıkları en başarılı karikatürler bulunuyor. Yaşları 7 ila 10 arasında değişen minik karikatüristlerin de yer aldığı öğrenciler kimi yaptığı karikatürle çevreye duyarlılığını kimi ise kitap okumanın yararını çizimleriyle eserlerine yansıttı.

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\\\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.