Fahrettin Karakurt Basın Mensuplarıyla Sahurda Buluştu

Yeniden Refah Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Fahrettin Karakurt, Pendikli basın mensupları ile sahur programında bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karakurt, Yeniden Refah’ın Pendik’te İstanbul’da da büyük bir sürpriz yapacağını söyledi.

İlçe yöneticilerinin katılımıyla 23 Mart 2024 Cumartesi günü Pendik Gülistan Sofrası’nda Pendikli basın mensuplarıyla bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Fahrettin Karakurt, sahur programında önemli açıklamalar yaptı.

“Projelerimizi anlatmamızı engellediler.”
Konuşmasının başında, projelerini anlatmak için Pendik Belediyesinden salon talebinde bulunduklarını söyleyen Katakurt, kendilerine salon tahsis edilmediğini dile getirdi. Oyalandıklarını, daha önceki programlar için Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile de görüştükleri hâlde, bu konunun da öncekiler gibi çözüme kavuşmadığı ifade edildi. Bu nedenle basın aracılığıyla projelerini açıklamanın doğru olacağına karar verdiklerini söyledi.

Rüşvet vurgusu…
Pendik Belediye seçimini kazanmaları hâlinde, belediyenin kapısına “Rüşvet alan da veren de lanetlenmiştir.” yazılı tabelayı asacaklarını söyleyen Karakurt, bu konudaki hassasiyetini ifade etti.

Projelerden haberdar mı?
Pendikli TV’den Samet Övüç’ün, “Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in açıkladığı 705 projeden haberdar mısınız?” sorusu üzerine Karakurt; “Bu projelerin pek çoğu önceki dönem belediye başkanı Sayın Salih Kenan Şahin’in projeleri… Ahmet Cin beyin kendi döneminde tek bir dikkat çeken projesi var o da daha subasman aşamasındaki Pendik Belediye Binası…” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantı, fotoğraf çekimlerinin ardındna sona erdi.