Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı Pendik Çarşı Esnafını Ziyaret Etti

Yaklaşık 90 gündür Pendik sokaklarında vatandaşlara projelerini anlatan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Tarık Balyalı, Pendik çarşı esnafını da ziyaret ederek çarşıya yönelik planladığı çalışmaları anlattı. Biz de Pendikli TV olarak bu anları kayıt altına aldık.

Doğma büyüme Pendikli olan ve Batı Mahallesi’nde ikamet eden Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı, çocukluğunun geçtiği sokaklarda esnafı ziyaret etti. Daha önce AK Parti’nin Pendik’te en fazla oy altığı Üst Kaynarca mahallelerindeki esnaf ziyaretlerini de takip ettiğimi Tarık Balyalı’ya, Pendik çarşıda da ilgi oldukça fazlaydı.

“Otopark sorununu çözeceğiz.”
Ziyaretlerine devam ederken ara ara Pendikli TV’den Samet Övüç ile sohbet eden Balyalı, Pendik çarşıdaki otopark sorununu çözeceklerini ifade etti. Projelerinin hazır olduğunu söyleyen Tarık Balyalı, İBB ile ortak işler yapacaklarını da vurguladı.

“Çarşı hızlı bir biçimde dönüşecek.”
Pendik çarşı mahalleri olan Batı ve Doğu mahallelerinin hızlı bir biçimde dönüşeceğini, kentsel dönüşüm çalışmalarının daha uyumlu devam edeceğini, belediyeyi kazanmaları hâlinde vatandaşlara kolaylıklar sağlanacağını dile getirdi.

“Gençsel Dönüşüm Merkezi”
Eski belediye binasının ulunduğu Batı Mahallesi’ndeki alana “Gençsel Dönüşüm Merkezi” yapacaklarını söyleyen Balyalı, bu sayede Pendik ilçesini gençlerin her saate keyif alacağı canlı ve dinamik bir ilçe hâline getireceklerini ifade etti.