“Engel-siz Şenlik” de En Güzel Pendik’te Yapıldı

Son Güncelleme 15/05/2022 tarihinde yapıldı

Pendik Belediyesi Engelliler Haftası’na özel “Engel-siz Şenlik” düzenledi. Şenliğe katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Sizlerle burada olmaktan çok mutluyum. Bu şenliğimizi gelenekselleştirmek istiyoruz. Tüm yıl boyunca her daim elimizden gelen gayretler çerçevesinde sizlere hizmetlerimizi sunmaya çalışıyoruz.” dedi. Belediye Başkanı Ahmet Cin, şenlikte çocuklarla oyunlar oynadı, etkinliklere katıldı.

Pendik Belediyesi, Engelliler Haftası’na özel düzenlediği “Engel-siz Şenlik” ile engelli bireylere ve çocuklara eğlenceli anlar yaşattı. Şenliğe katılan Belediye Başkanı Ahmet Cin’e Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin eşlik etti. Belediye Başkanı Ahmet Cin konuşmasında; “Sizlerle burada olmaktan çok mutluyum. Bu şenliğimizi gelenekselleştirmek istiyoruz. Tüm yıl boyunca her daim elimizden gelen gayretler çerçevesinde sizlere hizmetlerimizi sunmaya çalışıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezimiz de bu hizmetler dahilinde sayılı belediyenin yapabildiği çok özel bir proje. Sizler için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
Belediye Başkanı Cin, sonrasında engelli çocuklarla çeşitli etkinliklere ve oyunlara katıldı.

“Engel-siz Şenlik” 4 gün sürdü
Çamlık Mahallesi’nde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde 10-13 Mayıs tarihleri arasında 4 gün boyunca süren şenlikte palyaço, yüz boyama, İbiş Gösterisi, müzikli eğlenceler, halat çekme ve çuval yarışları, Bubble Baloncuk Gösterisi, jonglör ve daha birçok etkinlik yapıldı.
Her yaştan engelli çocuk ve birey festivalde neşeli dakikalar geçirdi.
Eğlencenin yanı sıra, kurulan mangal alanında yemek ve pamuk şekeri ikramı yapıldı.