Ekrem İmamoğlu Pendiklilerle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Pendik’te vatandaşlarla buluştu. “Pendik Buluşması” isimli mitingde konuşan İmamoğlu, “Demokrasimizin yüzünü kızartmayın, demokrasimizi ihya edin, demokrasimize katkı sunun. Ayarını bozduğunuz o kantar, gün gelir sizi de tartar. Adalet böyle bir şeydir.” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. İmamoğlu ayrıca Vumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik olarak, “Seni evine yollayacağız. Evinde git, eşine, çocuklarına hizmet et. Bu milletin yakasını bırak.” ifadelerini kullandı.

13 Mayıs 2023 Cumartesi günü, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğluPendik‘te vatandaşlarla buluştu. İmamoğlu, Millet İttifakı‘na yönelik iddialara ilişkin; “1 oy fazla alabilmek için iftira atıyorlar” ifadelerini kullandı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu için oy istedi.

İmamoğlu’nun Pendik’teki açıklamalarından satırbaşları ise şöyle:
“Yönetici haddini bilen, insanına hizmet eden olacak. İnsanları hizmertkârı olarak gören değil. Cumhuriyetin ve demokrasinin anlamı budur.
Bu benim 84. mitingim. Büyükçekmece’de 85. buluşmamızla finali yapacağım. Elimden geleni yaptım. Şimdi yarın elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz.
Demokrasimizin yüzünü kızartmayın, demokrasimizi ihya edin, demokrasimize katkı sunun. Ayarını bozduğunuz o kantar, gün gelir sizi de tartar. Adalet böyle bir şeydir.
Onun için herkesin görevini lâyıkıyla yapmasını istiyorum.
‘Bunlar bizden korksun’ istiyorlar. Bunlardan korkmayız. Bunların topu topu hepsi bir avuç insan. Onları evine yollayacağız.
Bugün ilçe ilçe gezip bana hakaret eden kişiyi de evine yollayacağız. Ha söyleyeyim: Evine gidip, evinde sakın hanıma patronluk yapmaya kalkma, seni kahveye yollar. Seni evine yollayacağız. Evinde git, eşine, çocuklarına hizmet et. Bu milletin yakasını bırak.”

Pendikspor’a başarılar diliyorum.”
İmamoğlu konuşmasının sonunda Süper Lig için mücadele eden Pendikspor’a da başarılar diledi. İBB Meclis Grup Başkan Vekili Tarık Balyalı, Pendikspor atkısını İmamoğlu’nun boynuna taktı.