Deva Partisi de Aday Çıkardı: Pendik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yılmaz

Pendik Belediye Başkanlığı için Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi de aday çıkardı. Daha önce, DEVA Partisi Pendik İlçe Başkanı olarak da görev yapan Mustafa Yılmaz, Pendik Belediye Başkan Adayı oldu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın oluruyla Pendik Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Yılmaz, açıklanma tarihi sırasıyla;
İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Yılmaz,
Yeniden Refah Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Fahrettin Karakurt,
Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Tarık Balyalı,
Bağımsız Pendik Belediye Başkan Adayı Uras Karadeniz’in ardından adaylığı açıklanan beşinci siyasi isim oldu.

Gelişmeye ilişkin DEVA Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yılmaz şu paylaşımı yaptı:
“Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan’ın tensipleriyle DEVA Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmiş bulunmaktayım. Başta güzel ilçemiz Pendik’imize, İstanbul’umuza, Ülkemize ve Milletimize hayırlı işler yapmayı yüce Allah’tan niyaz ederim. Bu yolda her daim ülkesine hizmet etmeyi görev addetmiş ve desteklerini esirgemeyen tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim.”

DEVA Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yılmaz öz geçmişi:

34 yıldır Pendik ilçesinde ikamet eden Mustafa Yılmaz; 1982 doğumlu, Tokat Reşadiye nüfusuna kayıtlıdır. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimine Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde başlamış, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.
İş hayatına İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda başlayıp, 13 yıl kamu bankasında çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır. 2020 yılında istifa ederek dış ticaret alanında faaliyet gösteren şirketini kurmuştur.
DEVA Partisi Pendik İlçe Başkanlığı kuruluşunda teşkilat işleri başkanlığında görev alıp, 27 Mart 2023 tarihinde ilçe başkanlığı görevine atanmıştır. 28 Aralık 2023 tarihi itibarıyla, DEVA Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştır.