Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Seçim Zaferi Pendik’te Coşkuyla Kutlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek ve sevgi gösterisinde bulunmak isteyen Pendikli vatandaşlar, Türk bayrakları ile Pendik Sahil Meydanı’nda bir araya geldiler. 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçiminin akşamında, Pendikli binlerce vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim zaferini birlikte kutladılar.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan ve ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı Seçimi nihayete erdi. YSK’nın açıkladığı resmi olmayan sonuçlara göre; Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 52,14’ünü, Kemal Kılıçdaroğlu ise oyların yüzde 48,86’sını aldı. Bu sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı seçildi.

Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçildiğini öğrenen binlerce Pendikli sahil meydanına akın etti.
Hazırlanan sahnede AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin birer konuşma yaptılar.

Kutlamalar boyunca Pendikli TV ekibinden Emin Sancaktutan ve İrem Aydın, coşkulu anları Pendikli TV instagram hesabından canlı olarak yayınladılar.

AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pendik İlçe Başkanı Yalçın Çolak, Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin özel röportajlar ile Pendikli TV’den Samet Övüç’ün sorularını yanıtladılar.

28 Mayıs 2023 seçiminin coşkusu, havai fişekler eşliğinde, gece boyunca sürdü.