Çocuklu Cami’yi Ziyaret Ettik

Ekip arkadaşlarımız Fatma Dilara Köken ve Elif Çetinkaya, Pendik’te bulunan Hz. Ömer Camii’nde Müezzin – Kayyım İbrahim Aslan ile bir röportaj gerçekleştirdi. “Çocuklu Cami” projesi hakkında bilgi alan ekip arkadaşlarımız, projenin geldiği noktayı gözler önüne serdi.

13 senedir din görevlisi olduğunu ifade eden Müezzin – Kayyım İbrahim Aslan, 10 yıl Göçbeyli’de görev yapmış. Görev süresinin son 3 yılını Pendik Hz. Ömer Camii’nde geçirdiğini söyleyen Aslan, burada çocuklara dini sevdirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Çocuklara Kur’an-ı Kerim, siyer ve ilmihal gibi dini eğitimin verildiği cami, robotik kodlama, ebru, satranç, okçuluk ve işaret diliyle ilahi dersleriyle de biliniyor.

Toplumsal farkındalık çalışmaları da yürüten Aslan, Filistin meselesine de dikkat çekti. Bu konu hakkında pek çok etkinlik düzeldiklerini belirten Aslan, çocuklara her zaman mazlumun yanında olma bilincini aşıladıklarını dile getirdi.

“Çocuklu Cami”de düzenlenen etkinlikler, kurslar ve faaliyetler hakkında detaylı bilgi veren Müezzin – Kayyım İbrahim Aslan, destek herkese teşekkür etti.

Röportaj: Fatma Dilara Köken
Kamera: Elif Çetinkaya
Kurgu: Samet Övüç

#Pendik #istanbul #röportaj #ÇocukluCami