CHP Pendik İlçe Başkanı Bayram Bekar Kongre Öncesi Basınla Buluştu

20 Haziran 2023 tarihinde, geçici süreliğine CHP Pendik İlçe Başkanlığına atanan Bayram Bekar, 27 Ağustos’ta yapılacak olan ilçe kongresi öncesi basın mensupları ile buluştu. CHP Pendik ilçe binasında gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda basın mensubu katılım sağladı. İlçe Başkanı Bayram Bekar, gazetecilerden gelen bir soru üzerine; “Partim bana Pendik Belediye Başkan Adayı olarak görev verirse elbette memnuniyetle karşılarım.” dedi.

İlçe Başkanı Bekar yaptığı değerlendirmede; “Bildiğiniz üzere ilçe başkanlığına aday değilim. Başkanlık için yarışan iki değerli adayımız mevcut. Bu süreçte delege seçimlerimizi tamamladık.
Yeni dönemde görev alacak arkadaşımıza ve ekibine şimdiden başarılar diliyorum.
İlçe başkanlığını yürüttüğüm süreç içerisinde mahalle muhtarlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, spor kulüplerimiz, esnaf ve vatandaşlara yönelik olarak ilçede birçok ziyaret gerçekleştirdik. 
Pendik’in mevcut durumunu, vatandaşların istek ve sorunlarını bir kere daha yerinde ve bizzat kendilerinden dinlemiş olduk.
Gerçekleştirdiğimiz sosyal ve kültürel aktivitelerle de kendimizi ifade etme imkanı bulduk” dedi.

Toplantının ikinci bölümü basın mensuplarının soruları ve bu sorulara verilen cevaplar ile sürdü.

Pendik Gazetesi’nden Metin Yazıcı’nın, “Önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanlığına adaylığınızı koymayı düşünüyor musunuz?” şeklindeki bir sorunu cevaplayan Bayram Bekar; “İlçemizde uzun yıllardır siyaset yapıyor ve bu aktiviteme devam ediyorum. Pendik’i ve Pendiklileri yakından tanıyorum. Partim bu görevi bana verirse elbette memnuniyetle karşılarım.

Şahsen; halkla bütünleşen, çözüm odaklı, herkesi dikkate alan, kimseyi dışlamayan – ötekileştirmeyen, ilçeye değer katan, yaşam kalitemizi artıran projeler üreten bir belediye başkanı nasıl olur onu göstermek istiyorum.” sözlerine yer verdi.

Bekar, “Sizce Pendik’in öncelikli sorunu nedir?” sorusuna da; “İlçemizin en temel sorunlarından birisi imar düzenlemesi ve kentsel dönüşüm meselesidir. Aday gösterilir belediye başkanı seçilirsem, bu konularda mesleki olarak da bilgi sahibi biri olarak; akılcı, işlevsel, kalıcı çözümler üretebileceğime inanıyorum” şekline cevap verdi.

Basın mensupları da yaptıkları değerlendirmelerde ‘Bayram Bekar’ın ilçe başkanlığı sürecindeki performansını ve basınla olan olumlu diyaloğunu’ takdir ettiklerini ifade ettiler.

Yaklaşık 2 saat süren toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.