Güzelyalı-Orhangazi Yaya Yolu Projesi hayata geçiriyor. Yol tamamlandığında Güzelyalı Ener Sokak’tan D-100’e (E-5) inmek isteyen bir yaya 1 km yerine yalnızca 100 metre yürüyecek.
Pendik Belediyesi ekipleri Güzelyalı-Orhangazi Yaya Yolu için çalışmalara başladı. Belediye ekipleri Güzelyalı Ener Sokak’ı D-100’e (E-5) bağlayacak yaya yolu için hummalı bir çalışma yürütüyor. Yeni yaya yolu tamamlandığında Hz. Ebuzer El Gıfarı Camii civarından hareket edecek bir yaya D-100 (E-5) Karayolu’na inmek için yaklaşık 1 km yürümek yerine 100 metre yürüyecek. Öte yandan yapılacak peyzaj düzenlemesi Güzelyalı-Orhangazi Yaya Yolu, bölgeye fonksiyonuyla birlikte görsel açıdan da önemli ölçüde değer katacak.
![](https://www.pendiklitv.com/wp-content/uploads/2022/04/624d69a25e7ca_11327cfe-945a-48cb-ac7d-21d6d2e7b1e8.jpg)
![](https://www.pendiklitv.com/wp-content/uploads/2022/04/624d69a214e63_2d89036f-48f9-409b-88c0-b1bcfae8cf8b.jpg)
![](https://www.pendiklitv.com/wp-content/uploads/2022/04/624d69a2bc78d_a8ca5305-4a00-4d8b-b2a9-98fa7dbc2251.jpg)
![](https://www.pendiklitv.com/wp-content/uploads/2022/04/624d69a286dde_3399927e-30b3-4140-b767-520f692fe791.jpg)