Belediye Başkanı Ahmet Cin PENDEF Üye Dernekleriyle Buluştu

Pendik Dernekler Federasyonu (PENDEF) üye dernek temsilcileriyle Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin bir araya geldi. Duduzar Turistik Tesisleri’nde tertiplenen programda, davetlilere Doğu Anadolu Bölgesi’nin kıymetli lezzeti kaz eti ikram edildi.

Pendik’teki hemşehri derneklerini bir arada tutan ve 2008 yılında kurulan Pendik Dernekler Federasyonu, 13 Aralık 2022 Salı günü Duduzar Turistik Tesisleri’nde keyifli bir programa imza attı.

Programın başında PENDEF’e üye dernek temsilcileri kendilerini ve derneklerini tanıttı. Ardından sözü devralan PENDEF Genel Başkanı Ziya Öncan, federasyonun kurulmasında büyük emekleri olan Merhum Fuat Şengül’e Allah’tan rahmet diledi. Federasyonun önceki dönem başkanları olan Ramazan Öztürk ve Fuat Saka’ya da emekleri için teşekkür eden Öncan, davetlerine icabet ettikleri için Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’e de teşekkür etti. Son olarak Duduzar Turistik Tesisleri’nin kapısını PENDEF’e açan Hüsamettin Elçi’ye de teşekkür eden Öncan, mikrofonu Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’e takdim etti.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de yaptığı konuşmada; Pendikliler’in sosyal faaliyetler bakımından en iyiyi hak ettiğini, bunun için belediye olarak çalışmalarını sürdürdüklerini, İstanbul’daki belediyeler arasında yatırım konusunda zirvede olduklarını ifade etti. Ayrıca kendisini “Cimri Başkan” olarak nitelendirenlere de esprili bir dille cevap veren Belediye Başkanı Ahmet Cin, cimriliğinin israfa yönelik olduğunu, bunun neticesinde de göreve geldiklerinden beri Pendik Belediyesinin bütçe de sürekli fazla verdiğini söyledi. Konuşmasının sonunda PENDEF ailesine çalışmalarında başarılar dileyen Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, programın sonunda PENDEF’e yeni üye olan dernek temsilcilerine de rozetlerini taktı.