Başkan Ahmet Cin’den İki Yeni Müjde

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, belediye ve hazine hisseleriyle ilgili iki müjde birden verdi. Belediye hisselerinin satış bedellerinde 2020 yılı için artış yapılmayacak. İmar Uygulamaları sonrası oluşan hazine hisseleri ise Pendik Belediyesi’ne devredildi. Bu uygulama ile arsa satış sürecinde toplam 803 parselde bulunan 5 bin 287 vatandaşın tapularını daha uygun fiyatlarla almaları sağlanacak.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, belediye hisselerinin satış bedelleriyle ilgili beklenen müjdeyi verdi. Geçtiğimiz yıl konut satışlarında yaşanan durağanlık ve inşaat sektörüne destek olmak amacıyla Başkan Ahmet Cin’in verdiği talimat doğrultusunda vatandaşların parselleri üzerinde bulunan belediye hisselerinin satış bedellerinde 2020 yılı için artış yapılmayacak.

Hazine hisseleri, Pendik Belediyesi’ne devredildi

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in ikinci müjdesi hazine hisseleriyle ilgili oldu. Başkan Ahmet Cin, imar uygulamaları sonrası oluşan hazine hisselerinin Pendik Belediyesi’ne devredilerek satışların tek elden yapılması konusunda Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Buna göre toplam 803 parselde bulunan 5 bin 287 vatandaş, üzerinde yapı bulunan parsellerdeki hazine hisseleri için Esenler Mahallesi Bora Sokak No:5 adresinde bulunan Yeni Belediye Binası 2. Kat Emlak ve İstimlak Müdürlüğü`ne müracaat ederek tapu devir sürecini başlatabilecek.

Vatandaşların uygun fiyattan tapularını almaları sağlayacağız”

Hazine ve Belediye hisselerinin artık aynı fiyattan satılacağını vurgulayan Başkan Ahmet Cin, “Bu uygulama ile arsa satış sürecinde vatandaşlarımızın tapularını daha uygun fiyatlarla almalarını sağlayacağız”şeklinde konuştu.