Başkan Ahmet Cin Liseli Gençlerle Buluşuyor

Belediye Başkanı Ahmet Cin, her hafta bir lisede öğrencilerle bir araya geliyor. Pendik’in altyapısından eğitime, siyasetten ülke ve dünya gündemine farklı konuları öğrencilerle konuşup soruları yanıtlayan Başkan Ahmet Cin’in ilk programı Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşti.

Yenişehir Mahallesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ilk programını yapan Belediye Başkanı Ahmet Cin, öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtladı. Kimi öğrenci Pendik’in altyapısıyla ilgili soru sorarken kimi de okulundaki noksanlıklar konusunda belediyeden destek istedi. Başkan Ahmet Cin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz’ın da eşlik ettiği program sonunda öğrencilerle özçekim (Selfie) yaparken program sonunda da öğrencilerle tek tek ilgilenerek sohbetini sürdürdü.

Uyuşturucu konusunda uyarıda bulundu

Bir soru üzerine uyuşturucu sorununa değinen Belediye Başkanı Ahmet Cin, günümüzde artan iletişim kanalları nedeniyle ailenin çocuk üzerinde etkisinin azaldığını, maneviyatın azalması ve yanlış arkadaşlığın da eklenmesiyle uyuşturucu sorununun ortaya çıkabildiğini söyledi. Gençlere uyarıda da bulunan Başkan Ahmet Cin: “Bana sorarsanız İstanbul’un en büyük sorunu ne trafik ne de otopark. En büyük sorun özellikle gençler açısındaki uyuşturucu kullanımı. Bu konuda uyanık olmalıyız. Etrafımızdaki insanlardan sorumluyuz. Varsa uyuşturucu bağımlısı mutlaka bildirin.” dedi.

“En iyisini yapmak zorundayız”

İsrail tehdidiyle ilgili bir soruya cevap veren Başkan Ahmet Cin, çözümün “Herşeyin en iyisini yapmak.” olduğunu ifade ederek “İsrail arkasındaki ABD desteğinden dolayı güçlü bir ülke. Teknolojide belli bir seviyeye gelmemiz lazım. Yoksa geçmişte olduğu gibi yerimizde sayarız. Çok şükür ki milli arabamızı gördünüz. Kendi yaptığımız ihalarımızı, helikopterlerimizi de görüyorsunuz zaten. Herşeyin en iyisini yaparak sorunların üstesinden geleceğiz.” şeklinde konuştu.