Başkan Adayı Alaattin Akkuş Esnafı Genel Kurula Davet Ediyor

Pendikli esnaf Alaattin Akkuş, Pendik Esnaf ve Sanatkarlar Odası için başkan adaylığını açıkladı. 16 Ocak 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek genel kurula tüm üye esnafı davet eden Akkuş, “Değişim Şart” diyor. Akkuş aynı zamanda mevcut yönetim kurulu başkanı Bilal Gündoğdu karşısında şu ana kadar adaylığını açıklayan tek isim olma özelliğini taşıyor.

Geçtiğimiz Aralık ayı sonunda adaylığını açıklayan Alaattin Akkuş, bugüne kadar odaya kayıtlı esnafın bir çoğu ile temas kurdu. Güçlü bir yönetim listesiyle seçime hazırlanan Akkuş, başkan olması hâlinde sürekli sahada olmayı ve esnafın sorunlarına çözüm bulmayı vaat ediyor.

Alaattin Akkuş, yirmi yılı aşkın süredir başkanlık görevini sürdüren mevcut yönetim ile üç bin yedi yüz üyenin kayıtlı olduğu oda genel kurulunda salt çoğunluğu sağlamak adına yarışacak.

Genel kurul, 16 Ocak 2022 Pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında Pendik Ada Tesisleri’nde yapılacak. Genel kurula oda üyesi tüm esnaf katılım sağlayabilecek.

Alaattin Akkuş Kimdir?
1982 İstanbul Pendik doğumlu olan Alaattin Akkuş aslen Kastamonulu’dur. Evli ve dört çocuk babası olan Akkuş lise mezunu ve halihazırda üniversite eğitimine devam etmektedir. On yedi yıldır Pendik’te unlu mamuller sektöründe esnaflık yapan Akkuş, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmakta olup aynı zamanda da on bir yıldır Pendik Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesidir.