Bakan Murat Kurum “AK Mekan Pendik” Açılışı İçin Pendik’teydi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve aynı zamanda AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı tarafından Pendik Geziboyu Caddesi’nde faaliyete geçirilen AK Mekan’ın açılışını yaptı. Gençlerin girişimleriyle hazır hâle getirilen “AK Mekan Pendik” çok sayıda Pendikli vatandaşın katılımıyla açıldı. Partili gençlerin yoğun sevgi gösterileri ve coşkulu tezahüratları eşliğinde mekana gelen Bakan Murat Kurum, burada özellikle gençlere hitaben bir konuşma yaptı ve 14 Mayıs seçimlerinin önemine bir kez daha vurgu yaptı.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları Murat Açık ve Umut Arman Sonay, Pendik Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Pendik İlçe Yöneticileri, kadın ve gençlik kolları mensupları ile çok sayıda partilinin katılım sağladığı açılış töreninde konuşma yapan Bakan Murat Kurum; “14 Mayıs seçimleri Pendik’in, İstanbul’un ve Türkiye’nin gelecek yüzyılının nasıl inşa edeceğinin belirleneceği çok kritik bir seçim. Bu nedenle el ele gönül gönüle çalışarak gençlere güzel bir ülke bırakabilmenin gayreti ve çabasındayız. Türkiye Yüzyılı gençlerin Yüzyılı olacak. Biz söz veriyoruz ve verdiğimiz sözleri eksiksiz yerine getiriyoruz ve getirmeye de devam ediyoruz. Millet İttifakı ise tek bir projeleri dahi ortaya koymadan sadece vaat ediyor. Tefecilerden alabileceklerini umdukları paralarla ülkeyi yönetmeye talip oluyorlar.” dedi.

“14 Mayıs’ta gerekeni yapalım.”
Konuşmasının devamında özellikle gençlerin boş vaadlere kapılmaması gerektiğini söyleyen Bakan Kurum, AK Parti’nin 21 yıldır yerli ve milli üretimler yaparak dünyanın güçlü bir ülkesi konumuna geldiğini ifede etti ve şunları söyledi:
“Türkiye için ‘Yüzyılın Seçimi’ dediğimiz bu seçimler, aynı zamanda gençliğin ve geleceğin seçimidir. Gençler artık gelecek de sizin, söz de sizin, hak da sizin. 14 Mayıs’ta sandıkta geleceğiniz için gereğini yapın.”

Bakan Kurum açılış törenine yerli ve milli otomobil Togg ile birlikte geldi. Vatandaşlar Togg’a yoğun ilgi gösterdi.

Samet Övüç – Pendikli TV