Bakan Kurum Pendik’teki Koliva Konserinde Gençlerle Bir Araya Geldi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle Pendik’te Koliva konserinde gençlerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna ilişkin, “İlk defa oy kullanacak kardeşlerimle birlikte bu zaferi mühürleyeceğiz.” dedi.

19 Mayıs 2023 Cuma günü düzenlenen konsere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yanı sıra AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve çok sayıda Pendikli katılım sağladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge’den Milletvekili seçilen Murat Kurum gün içerisinde AK Parti ilçe teşkilatlarına ziyaretlerde bulundu. Pendik ilçe teşkilatında partililer ile bir araya gelen Kurum burada yaptığı konuşmanın ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle Pendik’te düzenlenen Koliva konserinde gençlerle bir araya geldi.

Pendik’teki Koliva konserinde konuşan Bakan Kurum, “19 Mayıs 1919’da ecdadımızın göstermiş olduğu milli iradeyi; sizler de 14 Mayıs seçim günü aynı ruhla gösterdiniz. Türk istiklalini korumaya ben de varım dediniz. 14 Mayıs gecesi elde ettiğimiz başarının mimarları sizlersiniz. Ben her birinize teşekkür ediyorum. İnşallah; 28 Mayıs günü ilk defa oy kullanacak kardeşlerimle birlikte bu zaferi mühürleyeceğiz, perçinleyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızı rekor bir oyla destekleyeceğiz. Fatih’in torunları olarak, fethin 570. yıl dönümünde hep birlikte Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız.” dedi.

AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı’nda konuşan Kurum, “İşlerin başında durmak yerine il il gezenlere, üstlerine vazife olmayan işlere kalkışanlara, milletimiz sandıkta tokadı vurmuştur. Film çekip sosyal medyadan yayınlamayı icraat sayanlara bu seçimde gereken cevabı vermiştir. Hamdolsun bu seçimde de algı değil hakikat kazanmıştır. Bizim milletimizin gönlünde yatan aslan her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız olmuştur.” ifadelerini kullandı.

İrem Aydın – Pendikli TV