Bakan Kurum, İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda Pendiklilerle buluştu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı’nın toplantısında yaptığı konuşmada, 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vereceklerini belirtti. Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen, İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Bakan Kurum, Pendik’ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en az %60 oy çıkacağına inandığını söyledi.

19 Mayıs 2023 Cuma günü, Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki toplantıya katılan AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin; “Asla rehavete kapılmayacağız. Gayretimizi ve motivasyonumuzu sürdürmemiz gerekiyor. En az yüzde 60 hedefine ulaşacağız.” derken, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ise şunları söyledi: “Öncelikle sandıkta görev alan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzde bir fırsat var ve bunu hep birlikte çok güzel değerlendireceğiz. Rehaveti unutup tempoyu arttırmamız lazım. Allah yardımcımız olsun.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “28 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanımıza Pendik’ten yüzde 60 oy oranıyla destek vereceğiz. Ardından da Fatih’in torunları olarak fethin 570. yıl dönümünü hep birlikte, Türkiye Yüzyılı’nı başlatarak kutlayacağız.”
Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti’den İstanbul milletvekili seçilen Kurum, 14 Mayıs seçimlerini demokratik bir olgunluk ve büyük bir katılımla, milletin büyük bir teveccühüyle tamamladıklarını ifade etti.
Bakan Kurum, “Ülke olarak 85 milyon vatandaşla birlikte önemli bir seçimi gerçekleştirdik. Bu seçimin ülkemiz, milletimiz, beldemiz, İstanbul’umuz için hayırlı olmasını diliyorum. Her bir dava ve yol arkadaşım son ana kadar büyük bir titizlikle çalıştı. Sizler teşkilat mensubu kardeşlerimiz, 40 gün boyunca sokak sokak, mahalle mahalle çalıştınız ve büyük bir mücadele verdiniz. 14 Mayıs gecesi hep birlikte büyük bir başarı elde ettik. Milletimiz 14 Mayıs seçiminde de yine istikrarın ve güvenin yanında olmuştur. AK Parti’mizin, Cumhur İttifakı’mızın, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durmuştur.” dedi.
Seçim gecesi yaşananlara da değinen Kurum; “Hatırlayın, o gece ‘Kazanıyoruz, öndeyiz.’ dediler. Seçim gecesi aziz milletimizin iradesine saygısızlık ettiler. Manipülasyon yapmaya çalıştılar. Milletin aklıyla alay edercesine ‘Sandıklarda öndeyiz, Millet İttifakı adayı Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı oluyor.’ diye resmen yalanlarla, algılarla hareket ettiler. Ama ne oldu? İşlerinin başında durmak yerine turist gibi il il gezenlere, üzerine vazife olmayan işlere kalkışanlara milletimiz sandıkta tokadı vurmuştur. Hamdolsun bu seçimde de algı değil hakikat kazanmıştır, eser kazanmıştır. Milletimizin gönlünde yatan aslan her zaman Sayın Cumhurbaşkanı’mız olmuştur. Çünkü bu millet Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, Sayın Cumhurbaşkanı’mız da bu millete sevdalıdır.” dedi.
Kurum, Türk milletinin vefalı olduğunu, istikrar ve güvenden yana tavır takındığını, kabiliyetsizliği ve beceriksizliği ise asla affetmeyeceğini dile getirdi.
Bakan Murat Kurum: “Milletimiz hakkını verenleri başının üstünde taşır ve destekler. 14 Mayıs’ta da bu böyle olmuştur. İnşallah daha büyük bir destekle 28 Mayıs’ta da bu böyle olacak ve Sayın Cumhurbaşkanı’mız yeniden başkan olacaktır. Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz her zaman olduğu gibi yine Sayın Cumhurbaşkanı’mıza ve Cumhur İttifakı’mıza rekor destek verdiler. Afetzede kardeşlerimizin yaralı kalplerine bakmaksızın sosyal medyada o kararmış kalplerini ortaya koydular. Onlarla alay ettiler. CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ödemeyi bahane gösterdi, depremzede kardeşlerimizi misafirhanelerinden çıkardı. Bizim medeniyetimiz, bu toprakların, bu vatanın insanları, mazlumun, ihtiyaç sahibinin kimliğini, dinini, mezhebini, siyasi görüşünü hiçbir zaman sormaz. Bugün milletin tercihiyle alay edenler, milletin gönlünde mahkum olmuştur. Biz depremzede kardeşlerimizi hiçbir zaman bu zihniyetin insafına terk etmedik. Bundan sonra da terk etmeyeceğiz.”
Kurum, Pendik’te ne sorun varsa, o sorunu çözmek için gereken her türlü iradeyi hep birlikte ortaya koyduklarını söyledi.
Pendik’teki Orta, Dumlupınar ve Ertuğrulgazi mahallelerinde dönüşüm çalışmalarını süratle yürüttüklerini anlatan Kurum, “Pendik’in tamamında evlerinin kentsel dönüşüme girmesini talep eden her bir kardeşimize destek vereceğiz. Yeşil Pendik için ilçemizde iki millet bahçesi daha yapıyoruz. Güzelyalı sahilinde bir millet bahçesi yapıyoruz. Şahintepe’de 400 bin metrekare alanda tapu problemlerinin çözülmesine yönelik çalışmalarımızı başlattık. Tabii bu noktada İstanbul’umuzu, Pendik’i depreme hazırlamak için de gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.
“Pendikli kardeşlerimiz 14 Mayıs’ta da yüzde 53 oy oranıyla yine bize destek verdi. 28 Mayıs önemli bir tarih. Biliyorsunuz bir gün öncesi 27 Mayıs darbesinin 63. yıl dönümü. Bir gün sonrası da fethin 570. yıl dönümü. 28 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanı’mıza Pendik’ten yüzde 60 oy oranıyla destek vereceğiz. Ardından da Fatih’in torunları olarak fethin 570. yıl dönümünü hep birlikte Türkiye Yüzyılı’nı başlatarak kutlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde kutlayacağız.”

Program hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından sona erdi.

İrem Aydın – Pendikli TV