“Anadolu Kahve Festivali” Pendik’te Düzenlendi

Pendik Belediyesinin ikincisini düzenlediği “Anadolu Kahve Festivali”nde kahveseverler uluslararası pek çok kahve çeşidini tek bir noktada deneme fırsatı buldu. Festivalin İkinci gününde Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, festival alanında gençleri kahve içmeye davet etti ve gençlerle birlikte kahve içerek sohbet etti. Anadolu Kahve Festivali’nde katılımcılar kahve tadımları, workshoplar, söyleşiler ve konserlerle hem eğlenceye hem de kahveye doydu.

Pendik Belediyesinin düzenlediği “Anadolu Kahve Festivali” 24-25-26 Haziran tarihlerinde kahve tutkunlarını bir araya getirdi. Bu yıl ikincisinin gerçekleştirildiği “Anadolu Kahve Festivali’nde Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, sosyal medya hesapları üzerinden Pendikliler’i kahve içmeye davet etti. Alana gelen gençler Belediye Başkanı Ahmet Cin ile birbirinden farklı kahve çeşitlerini denedi. Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Festivale her geçen gün talep artıyor. Bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Burada kahve standı açmak için çok özel baristalar, markalar geliyor. Yurtdışından ve çeşitli illerimizden gelen baristalar var. Burada kahvelerini demliyorlarlar. Biz de festivalimize uygun olarak farklı ve geleneksel kahvelerin insanımıza yayılmasını amaçlıyoruz.” dedi.

Kahveye doyuran festival
Pendik Sahil Meydanı’nda düzenlenen “Anadolu Kahve Festivali”nde dünyanın dört bir yanından en özel kahve çeşitleri, kahvelere dair birçok içerik, workshoplar, konserler ve söyleşiler yapıldı. Festivalde 32 markanın standında baristalar taze dünya kahveleri hazırlayarak katılımcıların beğenisine sundu. Alandaki stantlarda aynı zamanda Fas, İran, Makedonya, Brezilya ve Bosna gibi ülkelerin geleneksel kahveleri de yer aldı. Kahve sektöründe deneyimli isimler ve markalar festivalde çeşitli kahveleri tanıttı.

Kahvenin serüvenini anlatan workshoplar ve müzik şöleni bu festivaldeydi
Katılımcılar festivalde kurulan stantlarda birçok çeşit aroma ve demleme yönetmeleriyle yapılan kahveleri içerken özel kahve türlerini, pişirme ve sunumu, kahvenin tarihini de öğrenebilecekleri workshoplara katılabildi. Kahve keyfinin yanı sıra katılımcılar alanda gerçekleştirilen konserlerde Irmak Arıcı, Eypio ve Gripin ile müzik şöleni yaşayarak eğlence dolu vakit geçirdi.