Almanya’dan Pendik’teki Sokak Hayvanlarını Görmeye Geldiler

Pendik Belediyesinin öncülüğünde ve ev sahipliğinde gerçekleşecek Uluslararası Hayvan Hakları Kongresi kapsamında Almanya Bielefeld Üniversitesi’nden gelen katılımcılar, ilçe genelinde sokak hayvanları için verilen hizmetleri inceledi.

Pendik Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Hayvan Hakları Kongresi için bir araya gelen katılımcılar, patili dostlar için verilen hizmetleri yerinde inceledi. Almanya Bielefeld Ünivesitesi’nden gelen hukuk öğrencileri Neşeli Patiler Köpek Parkı’nı ve yeni hizmete açılan Neşeli Patiler Kliniği’ni gezdi. Klinikte uygulanan hizmetleri inceleyerek fikir alış verişinde bulunan katılımcılar, verilen hizmetlerin profesyonelliğini yakından takip ettiler.

Uygulama gezisi boyunca ilçe genelindeki sokak hayvanlarına verilen hizmetler anlatıldı. Neşeli Patiler Köpek Parkı ziyareti sonrasında katılımcılar, besleme alanlarına giderek sokak hayvanları için oluşturulmuş aşevi ve besleme ekiplerini ziyaret etti.

Pendik Belediyesi, Pendik Kent Konseyi, Gedik Üniversitesi ve Almanya’dan Bielefeld Üniversitesi paydaşlarından oluşan Uluslararası Hayvan Hakları Kongresi, 24-25 Aralık’ta Pendik’te gerçekleşecek.