AK Parti’den Yeniden Rafah Partisi’ne Anlamlı Ziyaret…

Siyaset arenası dün Pendik’te oldukça hareketli dakikalar geçirdi. AK Parti İlçe Başkanı Ali Şirin ve beraberindeki heyet, Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi. Aynı dakikalarda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’ne yaptığı ziyaret de Pendik’teki ziyarete ayrı bir anlam kattı.

Cumhur İttifakı’na katıldıklarını açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ilkelerinin kabul edildiğini ve böylece ittifakta yer alarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı. Bunun üzerine, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde Fatih Erbakan’ı ziyaret etti.

Yine dün, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin ve beraberindeki heyet, Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt ve heyetiyle ittifak sürecine dair fikir alışverişinde bulundular.
Yaklaşık bir buçuk saat süren ziyarette Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt ile beraberindeki İlçe Teşkilat Başkanı ve SKM Başkanı Fatih Yavaş, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayları A. Salih Baltacı ile Osman Ayaz ve ilçe yönetim kurulu üyeleri hazır bulundular.

Ziyaret karşılıklı hediye takdimlerinin ardından son buldu.