AK Parti Milletvekili Aday Adayı Ayhan Sönmez Ziyaretlerine Aralıksız Devam Ediyor

İstanbul 1. bölge için AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Ayhan Sönmez, bölgedeki ilçe başkanlarını ziyaret ediyor. 28. Dönem Milletvekili Seçimi’nde “İstanbul için yarın değil hemen şimdi” diyerek başvuru sürecini tamamlayan Sönmez, AK Parti İstanbul 1. Bölge İlçe Başkanlarını ziyaret etti.

İlçe başkanlarıyla sürece dair konuşan Ayhan Sönmez; AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin’i, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Tombaş’ı, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Erdoğan Akkaya’yı, AK Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül’ü, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Fatih Kaya’yı, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Turgay Akpınar’ı ve AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Talha Tayfur’u ziyaret etti.

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması kesinleşen genel seçimler için milletvekili aday adayı olan Ayhan Sönmez, pek çok sivil toplum kuruluşunda da görev almış bir isim…

Ayhan Sönmez kimdir?
1995 yılında İstanbul ili Üsküdar ilçesinde doğdu.
2017 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yazılım Programcılığı Bölümü’nü bitirdi.
An itibarıyla, Dış Ticaret Bölümü’nde eğitimini sürdürmektedir.
Ticari alanda da çalışmalarına devam eden Ayhan Sönmez, halihazırda Sönmez İnşaat A.Ş. şirketindeki görevini yürütmektedir. Ayrıca, İnşaat – Otomotiv – Restaurant alanlarında da ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşlarındaki faaliyetleri:
2017 yılında Genç MÜSİAD üyesi oldu.
Genç MÜSİAD’da sırasıyla;
Kurumsal Destek ve Kontrol Komitesi 1.Bölge Koordinatörü (2019-2021)
25 Eylül 2021 tarihi itibarıyla Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği (Kurumsal Destek ve Kontrol Komisyonu Başkanlığı) görevini yürütmektedir.

Sönmez, orta derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve bir çocuk babasıdır.