Ahmet Yenilmez: “Muhafazar Kesim Sinema ve Tiyatroda Var Olmak Zorunda”

“Sanatın Ustaları Pendik’te”nin konuğu olan Sinema ve Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez, son yüzyılda batının kendi çıkarları için toplumları sanatla dönüştürmeye çalıştığını belirterek “Elin adamı milyon dolarları TV’lere; müziğe, sinemaya boşuna yatırmuyor. Muhafazakar kesim TV’de de tiyatroda da var olmak zorunda.” dedi.

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen “Sanatın Ustaları Pendik’te” programının bu ayki konuğu, TRT’de yayınlanan “Kınalı Kuzular” dizisinin yapımcısı, bir dönem “Ekmek Teknesi” adlı dizide “Celal” tiplemesiyle rol alan Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez oldu. Yasin Çetin’in sunuculuğunu yaptığı “Bakmak ve Görmek” başlığıyla düzenlenen programda sanatçı, sanatın toplumları dönüştürmede bir araç olarak kullanılabileceğini söyledi.

Batının sanatı, kendi çıkarları için kullandığını, bu yolla toplumun 5 duyusunun adeta işgal edilip kirletildiğini öne süren Ahmet Yenilmez: “Bizi sanatla işgal edip kirlettiler, biz de muhafazakar kesim olarak sanatla temizleyeceğiz. Muhafazakar kesim, TV’de de tiyatroda da var olmak zorunda. Elin adamı milyon dolarları boşuna TV’lere; müziğe ya da sinemaya yatırmıyor.” şeklinde konuştu.

Filmlerde sakallı bakkalcıları üçkağıtçı diye gösterdiler.”

Filmlerle, sinemalarla 5 duyumuzun işgal edilip kirletildiğini öne süren Ahmet Yenilmez yeşilçam filmlerini örnek göstererek “Eskisi gibi bakkallar olsaydı 15 Temmuz Darbe Girişimi yaşanmazdı. Bakkal mahallede otokontrolü sağlar, hafiye gibi hareket eder, mahallede kim ne yapar bilirdi. Oysa bize filmlerde sakallı bakkalcıları üçkağıtçı şekilde gösterdiler.” dedi.