Son Dakika

Ahmet Cin’den İBB’ye: “Yeter Artık!”

Ağustos 13th, 2020 | by Samet Övüç
Ahmet Cin’den İBB’ye: “Yeter Artık!”
PENDİK GÜNDEM
0
Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, 5 aydır sahildeki 937 araçlık yer altı katlı otoparkın devri için İBB görüştüklerini ancak bir sonuç alamadıklarını ifade etti. Sabiha Gökçen bağlantı yolundan da bahsetti.
Abone Ol

Belediye Başkanı Ahmet Cin, sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında ilçenin sorunlarından bahsetti. Periyodik olarak vatandaşlar ile sosyal medya canlı yayınlarında buluşan Başkan Cin, son canlı yayınında İBB’ye fena çıkıştı.

Ahmet Cin: “Yeter artık!”

Pendik çarşısının acil olarak otoparka ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Cin, şuan mevcut otoparkların 2.500 araç kapasitesine sahip olduğunu ifade etti.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 937 araçlık yer altı otoparkı inşaatına, bir yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen hiç bir işlem yapmadığını vurguladı.

Büyükşehir belediyesi yetkilileriyle defalarca görüştüklerini ve CHP’li meclis üyeleriyle de temas halinde olduklarını belirten Ahmet Cin, “AK Parti döneminde, Batı Mahallesi sahili Gülistan Sofrası’nın yanındaki alanda 937 araçlık yeraltı otoparkı yapımına başlandı. Yaklaşık yüzde 80’lik kısmı tamamlandı ve ardından yerel seçimler yaşandı. Aradan bir yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen otoparkta hiç bir ilerleme olmadı. Şantiye alanı adeta terk edildi. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle defalarca yazıştık, otoparkı bitirin dedik. Biz yüzde 80’ini tamamladık sizde kalan yüzde 20’yi bitirin dedik. Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da Pendik’e geldiğinde bizzat söyledim. Şu otoparkı artık tamamlayın dedim. Eğer yapamıyorsanız bize devredin dedim. Ancak ne yaptıysak olmadı, ne bir adım attılar,  ne de bir ilerleme kaydedildi. Tek kelimeyle yazıklar olsun diyorum. Yeter artık.” diye konuştu.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin

Sabiha Gökçen Havalimanı Bağlantı Yolu da Büyük Sorun

Gelen sorular üzerine, Sabiha Gökçen bağlantı yolunun Orhangazi – Kavakpınar bölgesindeki çalışmaya da değinen Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Burada dal-çık bir tünel çalışması mevcut. Ancak İBB yönetimi burada bir kentsel dönüşüm olduğunu ve bunu Pendik Belediyesi’nin halletmesi gerektiğini ifade ediyor. Bu yol, bu proje İBB sorumluluğunda olan bir proje ve bu projeyi siyasi ameller uğruna yok etmemek gerekiyor. Vatandaşa hizmet yapılacaksa yapılsın, yoksa bırakıp gitsinler.” dedi.

Samet Övüç
Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.