3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne Özel Futbol Maçı Düzenlendi | Ahmet Çakar Pendik’teydi…

3 Aralık Engelliler Günü’ne özel futbol maçı düzenlendi. Başkan Ahmet Cin ve Pendik Ampute Futbol Takımı, Anadolu Adalet Sarayı hakim ve savcılarından oluşan takıma karşı oynadı.

Pendik Belediyesi ve Anadolu Adalet Sarayı iş birliğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel futbol turnuvası düzenlendi. Turnuva, engellilerin kullanıma uygun olarak tasarlanmış Yenişehir Ampute Futbol Sahası’nda gerçekleşti. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, İstanbul Anadolu Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, kadın ve erkek başsavcı vekilleri ile Adalet Sarayı hakim ve savcılarından oluşan karma takım, Pendik Belediyesi Ampute Futbol Takımı karşısında mücadele verdi. Etkinlikte konuşan başkan Ahmet Cin; “3 Aralık Dünya Engelliler Günü; ama biz Pendik Belediyesi olarak her gün, 12 ay engellilerimizle birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Bugün engelli sporcularımızla onlara özel tahsis edilmiş Ampute Futbol Sahası’nda maçımızı yapacağız. Ampute futbol takımımız ve tekerlekli basketbol takımımız bulunmakta.” ifadelerinde bulundu.

Müsabakayı Ahmet Çakar yönetti.
Maçı eski FIFA kokartlı hakemlerimizden Ahmet Çakar yönetirken Kaymakam Dr. Hülya Kaya da tribünden destek oldu. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar maçı gözlemlerken; “Çok güzel bir etkinlik oldu. Ampute takımımızın başarılarından gurur duydum.” dedi. Tribünde nefesleri kesen maç 4-4’lük skorla berabere bitti.