29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Pendik’te de Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Pendik’te de coşkuyla kutlandı. Kutlama etkinlikleri kapsamında dev Türk bayraklı yürüyüş de düzenlendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin ilki Pendik Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreniyle başladı. Kaymakam Dr. Hülya Kaya, Belediye Başkanı Ahmet Cin, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, siyasi parti temsilcileri ve kamu idarecileri sırasıyla Pendik Sahil Atatürk Anıtı’na çelenklerini sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Kutlama etkinlikleri bayrak yürüyüşüyle başladı.

Bu yıl 99. yılı kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, bugün dev Türk bayraklı yürüyüş düzenlendi. Özel olarak hazırlanan 99 metrelik Türk Bayraklı yürüyüşün ardından Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde PEFHEM Halk Oyunları ekibi ve Kurtköy Anadolu Lisesi Okul Korosu performanslarını sergiledi.

Ayrıca Pendik Sahil’de Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri düzenlendi. Türk Pop Müzik Şarkıcısı Yusuf Güney, sevilen şarkılarını bu kez Cumhuriyet Bayramı için seslendirdi.

Sahne performansları göz doldurdu
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Türk bayraklı yürüyüşün ardından Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam etti. PEFHEM Halk Oyunları ekibi performanslarıyla göz doldururken Kurtköy Anadolu Lisesi Okul Korosu da Cumhuriyet Bayramı’na özel gösterisini sundu. Hazırladıkları oratoryoda Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana Türkiye’nin askeri sanayiden sağlığa, altyapıdan eğitime kadar gerçekleştirdiği atılımlar video eşliğinde anlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajı okundu.
Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram mesajı da okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında Türkiye’nin küresel ölçekte itibarının arttırıldığını belirterek içeride de özellikle savunma sanayide gerçekleştirilen yatırımlara değindi ve mesajını sonunda Cumhuriyetin İlanının 99. Yılı’nın kutlu olması dileklerini sundu.

Yusuf Güney Cumhuriyet Bayramı konseri verdi
Son olarak Pendik Sahil’de Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri düzenlendi. Türk Pop Müzik Şarkıcısı Yusuf Güney, sevilen şarkılarını bu kez Cumhuriyet Bayramı için seslendirdi.